Yükleniyor...

Blockchain Tabanlı Oyun Sektörü 1 Milyar Dolarlık Değere Ulaştı

NFT dünyası, oyun endüstrisini de etkisi altına almayı başardı.

blockchain oyunlari

NFT dünyası, oyun endüstrisini de etkisi altına almayı başardı. 173 milyar dolarlık oyun endüstrisinin 1 milyar dolardan fazlasını blockchain tabanlı oyun pazarı oluşturuyor.

Oyun endüstrisinin geleceğini inceleyen Casper’ın araştırmasına göre, NFT’nin oyun endüstrisine dahil olması sektörde yeni bir sürecin başlamasını da beraberinde getirdi. Casper’a göre, oyun endüstrisi artık dijital koleksiyonerlerin ve oynayarak kazanmak isteyenlerin radarına girdi.

Blockchaingame

Casper’ın araştırmasına göre, P2E (play-to-earn) yani oyna-kazan konseptli oyun pazarının gelişmesi, blockchain tabanlı NFT oyunlarının tüketilmesini beraberinde getirdi. Kazanmak için oynayanlar, yeni bir oyun kültürü oluştururken, koleksiyonerler oyunlardaki dijital mülkiyete odaklanıyor. Oyunlardaki karakterlere ait NFT’lerin sahibi olmak isteyen büyük bir kitle ve ekonomi oluşuyor.

1 milyar dolarlık blockchain tabanlı oyun pazarına ilgi birçok büyük üretici mevcut oyunlarının NFT’ye uygun versiyonları için çalışmalara başlamasıyla daha da arttı. Casper Excalibur da gelecekte video oyun endüstrisini etkileyecek bu trendin karşısında oyun bilgisayarı üreticilerinin de üretim teknolojilerinde değişikliğe gidebileceğini aktarıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner