Yükleniyor...
Sponsored

Blockchain Tabanlı Oyun Sektörü 1 Milyar Dolarlık Değere Ulaştı

NFT dünyası, oyun endüstrisini de etkisi altına almayı başardı.

blockchain oyunlari

NFT dünyası, oyun endüstrisini de etkisi altına almayı başardı. 173 milyar dolarlık oyun endüstrisinin 1 milyar dolardan fazlasını blockchain tabanlı oyun pazarı oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Oyun endüstrisinin geleceğini inceleyen Casper’ın araştırmasına göre, NFT’nin oyun endüstrisine dahil olması sektörde yeni bir sürecin başlamasını da beraberinde getirdi. Casper’a göre, oyun endüstrisi artık dijital koleksiyonerlerin ve oynayarak kazanmak isteyenlerin radarına girdi.

Blockchaingame

Casper’ın araştırmasına göre, P2E (play-to-earn) yani oyna-kazan konseptli oyun pazarının gelişmesi, blockchain tabanlı NFT oyunlarının tüketilmesini beraberinde getirdi. Kazanmak için oynayanlar, yeni bir oyun kültürü oluştururken, koleksiyonerler oyunlardaki dijital mülkiyete odaklanıyor. Oyunlardaki karakterlere ait NFT’lerin sahibi olmak isteyen büyük bir kitle ve ekonomi oluşuyor.

1 milyar dolarlık blockchain tabanlı oyun pazarına ilgi birçok büyük üretici mevcut oyunlarının NFT’ye uygun versiyonları için çalışmalara başlamasıyla daha da arttı. Casper Excalibur da gelecekte video oyun endüstrisini etkileyecek bu trendin karşısında oyun bilgisayarı üreticilerinin de üretim teknolojilerinde değişikliğe gidebileceğini aktarıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x