Yükleniyor...

Cardano (ADA) Cüzdanı Daedalus, Artık Yerel Token’ları Destekliyor

Cardano’nun (ADA) full-node cüzdanı “Daedalus” yeni bir güncelleme aldı.

cardano ada cuzdani daedalus artik yerel tokenlari destekliyor

Cardano’nun (ADA) full-node cüzdanı “Daedalus” yeni bir güncelleme aldı. Güncelleme ile birlikte, kullanıcıların yerel token’ları gönderip almasına izin veren bir özellik de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik eklendi. 

IOHK, 30 Mart Salı günü Daedalus’un 4.0.3 sürümünün geldiğini duyurdu. Daedalus 4.0.3 sürüm notlarına göre cüzdan, Cardano’nun en önemli yeni özelliği olan yerel token’ları destekliyor:

“Daedalus 4.0.3, kullanıcıların yerel token’ları gönderip almasını sağlayan önemli bir sürüm. Cüzdan adresleri artık tek bir Cardano işleminde bulunan hem ADA hem de yerel token’ları alabilir. Mevcut yerel token’lar, her bir token’ın bakiyesinin gösterildiği Cüzdan Özeti ekranının token bölümünde görünür.

Yerel token’lar, blokzincirinde depolanan iki onaltılık sayı, Politika Kimliği ve Varlık Adı ile benzersiz bir şekilde tanımlanır. Yerel token’ların daha kolay tanımlanması için bu iki numara, okunabilir bir parmak izinde birleştirilir. Bu parmak izleri “varlık” ile başlar ve Daedalus’ta her zaman yerel token’ların yanında görüntülenir. ADA, parmak izine sahip olmaması nedeniyle yerel token’lardan farklıdır…

Yerel token’ları kullanırken, işlem ücretleri ADA olarak ödenir ve saldırılara karşı ağ koruması için her işlemle birlikte bir miktar ADA gönderilmesi gerekir.”

IOHK’nın da dikkat çektiği gibi, Daedalus’un sadece Linux, Mac ve Windows PC’ler için uyumlu bir full-node cüzdan olduğunu ve Android veya iOS mobil uygulamasının bulunmadığını lütfen unutmayın. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner