Yükleniyor...

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 14 Mart 2021

Geçtiğimiz 24 saat içerisinde Bitcoin (BTC) yeni bir ATH oluşturup, 60 bin doları geçerken genel kripto piyasasında da yükseliş ivmesi görüldü.

cardano ada analiz

Geçtiğimiz 24 saat içerisinde Bitcoin (BTC) yeni bir ATH oluşturup, 60 bin doları geçerken genel kripto piyasasında da yükseliş ivmesi görüldü. O zamandan beri BTC’nin fiyatı hafifçe yükselmeyi başardı. Altcoin piyasası Bitcoin ile geleneksel olarak yüksek bir korelasyona sahip olmasına rağmen, yükseliş tek tip olmadı. Cardano (ADA) dar bir aralıkta işlem görmeye devam ederken, yana doğru hareketi devam ediyor.

Yazım sırasında ADA, 34,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.07 dolardan işlem görüyordu. Geçtiğimiz hafta, kripto para %5.5’un üzerinde bir düşüş yaşadı. ADA, son 24 saatte ise %4.7’nin üzerinde geriledi.

Cardano 1 günlük grafik

download 3 1536x762 1
Kaynak: ADA / USD, TradingView

AMBCrypto’dan analist Jude Lopez’e göre Cardano’nun fiyatı geçtiğimiz hafta dar bir aralıkta devam etti. Piyasada, fiyatının her iki yönde hareket etmesi için yeterli ivme yok. 1,29 dolarlık direnç, zorlu bir engel olmaya devam ediyor ve son birkaç gün, fiyatın bu aralığı geçemediğini gördü.

Bu, yanlara doğru hareketin artmasına yol açtı ve ADA’nın uzun vadeli piyasasının genel olarak düşüş eğilimi gösteren doğası göz önüne alındığında, Lopez’e göre ADA’nın 0,78 dolarlık desteğine yönelmesi çok uzun sürmeyecek. Kripto paranın yakın vadede güçlü bir yükseliş ivmesi görmemesi ve 1,29 dolarlık direnç seviyesinin önümüzdeki hafta aşılmaması durumunda, ADA’nın fiyatının bir düşüş görmesi ve kısa pozisyonları olan trader’lara fırsat vermesi muhtemel olduğu iddia edilebilir..

Analiste göre MACD göstergesi, ADA pazarındaki bu düşüş eğilimini göstermekte. Sinyal hattı, MACD çizgisinin oldukça üzerinde gezinmeye devam ediyor ve düşüş eğilimi gösterdikten sonra, herhangi bir geri dönüş belirtisi yok gibi görünüyor. RSI göstergesi aşırı satım bölgesine doğru ilerliyor ve nötr bölgede kalmaya devam ediyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler

  • Direnç: 1,29 dolar
  • Destek: 0,78 dolar, 0,57 dolar

Sonuç

ADA fiyatının acil olarak direncini kırması gerekiyor. Kripto para, önümüzdeki 24 saat içinde direnç seviyesini aşamazsa, ADA için 0.78 dolarlık desteğe bir düşüşün kaçınılmaz olduğu iddia edilebilir. Analiste göre bunun önümüzdeki hafta içinde gerçekleşmesi muhtemeldir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner