Yükleniyor...

Cardano (ADA) İçin Beklenen Mary Yükseltmesi Gerçekleşti! Kripto Para Meraklılarını Ne Bekliyor?

Kripto para topluluğunda uzun zamandır beklenen Cardano (ADA) Mary Hardfork’u, ana ağda hayata geçirildi.

ada hardfork

Kripto para topluluğunda uzun zamandır beklenen Cardano (ADA) Mary Hardfork’u, ana ağda hayata geçirildi.

Cardano ‘Mary’ güncellemesi 00.44 itibariyle Cardano ana ağına başarıyla uygulandı.

Cardano (ADA) Mary Hardfork Combinator (HFC) etkinliği, 251 numaralı epouch lansmanıyla Cardano ana ağına çoklu varlık özelliği sundu. Cardano, geçmiş ve bugünkü yükseltmeler için Hardfork Combinator (HFC) yaklaşımını kullandı. HFC yaklaşımı, protokollerin herhangi bir sistem kesintisi veya yeniden başlatma olmadan birleştirilmesine izin verir. Genellikle, bir hardfork, önceki protokolün ölümüyle sonuçlanır. Ancak, HFC ile Cardano, Mary protokolü içinde Byron ve Shelley bloklarını da tutacak.

ADA token’ını çalıştıran Cardano blockchain, bugün hardfork’u ile çok varlıklı bir zincir haline geldi. “Mary” adlı hardfork, kullanıcıların tıpkı ADA’nın yaptığı gibi Cardano’da yerel olarak çalışan token’lar oluşturmasına izin verecek. Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, hardfork’u önizleyen bir video güncellemesinde hareketi “tarihi” olarak nitelendirmişti.

Konuyla alakalı açıklama yapan @InputOutputHK hesabı, şu ifadeleri kullandı:

“ADA ile heyecan verici yeni bir çoklu varlık döneminin başlangıcına hoş geldiniz. Devam eden sunumunda önemli bir kilometre taşı olan bu güncelleme, yerel token işlevselliğinin ve çoklu varlık desteğinin temel #Goguen özelliklerini tanıtıyor. #Cardano için önemli bir yapı taşı ve heyecan verici yeni kullanım durumlarının temellerini oluşturuyor. ADA sahipleri bugün yeni bir #Daedalus Flight sürümünü indirebilir veya yeni özellikleri kontrol etmek için en son #Yoroi’yi kullanabilir. Son testten sonra, tam Cardano token kayıt entegrasyonları ile yeni bir Daedalus gelecek.”

Kullanıcıları ve Yatırımcıları Ne Bekliyor?

Mary, Cardano için çok önemli bir yükseltme ve yerel token’ların ve çok varlıklı defterin kullanılabilirliği aracılığıyla yeni özellikler ve işlevler sunuyor. Cardano protokolü önemli bir değişim ve büyüme döneminden geçiyor ve Mary hardfork’u bu değişiklikleri kolaylaştıracak.

Mary’nin tüm bileşenlerinin meyve vermeye başlaması biraz zaman alacak olsa da Cardano protokolü için değişikliğe atılan önemli bir adımı temsil ediyor. İlk odak alanları, bir Cardano token kaydı oluşturmak ve Daedalus Flight 167’nin yeni sürümlerini yayınlamak olacak. Daedalus, yerel token’ların kolay oluşturulması ve dağıtımı için kullanıcı dostu bir arayüze sahip bir token üreteci içerecek.

Kullanıcılar bu güncelleme ile NFT oluşturup, platform üzerinde işlem yapabilecekler. Mary güncellemesinin temel amacının Cardano’nun Ethereum ağı gibi, çok varlıklı bir ağa dönüştürülmesi. Kullanıcılar bu güncelleme ile birlikte akıllı sözleşmelere gerek kalmadan token’lar ile işlem yapma fırsatına sahip olacak.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner