Yükleniyor...

Cardano (ADA) Likidite Madenciliği Binance Smart Chain’de Başlayacak

ADA sahipleri artık Venüs Protokol aracılığıyla likidite madenciliğinden faydalanabilecekler.

venus protocol live.j ada cardano bscpg

ADA sahipleri artık Venüs Protokol aracılığıyla likidite madenciliğinden faydalanabilecekler. Venüs Protokol, Cardano’yu platformuna ekleyeceğini ve varlığın teminat olarak kullanılmasına izin vereceğini açıkladı. Ethereum’daki DeFi uygulamalarının yüksek pas ücretleri göz önüne alındığında, Venus gibi BSC projeleri son zamanlarda popülerlik kazandı.

Venüs bazı ADA sahiplerine hitap ederken, diğerleri Cardano’nun kendi DeFi protokolünü beklemeyi seçebilir.

Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA sahipleri artık Binance Smart Chain üzerinde çalışan Venus Protokol üzerinden likidite madenciliğine erişebilirler.

Cardano Likitide Madenciliği

Venus, 2021 yol haritasında Cardano’nun ADA para birimini kendi platformuna ekleyeceğini ve varlığın borçlanma ve borç verme için teminat olarak kullanılmasına izin vereceğini duyurdu. ADA ayın başında yükselişe geçti. Bu ralli, Cardano’yu 26 milyar dolardan fazla piyasa değeriyle dördüncü en büyük kripto para birimi yaptı.

Venus platformunda listelenen diğer önde gelen kripto para birimleri arasında çeşitli stablecoin’lerle birlikte ETH, BTC, BCH, BNB, XRP, LINK, DOT ve FIL bulunmaktadır. Venus, geçen yılın Kasım ayındaki ilk lansmanından bu yana hızla genişledi.

Ekip, dört ay içinde 18.000 kullanıcı edindiğini ve BSC ekosistemindeki en yüksek değerlerden biri olan yaklaşık 2 milyar dolarlık kilitli toplam değer (TVL) olduğunu iddia ediyor. Binance’in 2020’de satın aldığı bir veri analiz sitesi olan CoinMarketCap’e göre tüm DEX’ler arasında en yüksek 24 saatlik hacme sahip.

Venus, Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilmiştir. Token takası gibi faaliyetler, oldukça pahalı bas ücretleri ile bilinen Ethereum’dan çok daha ucuzdur. Yüksek fiyatlar, daha az sermayeye sahip trader’ların DeFi uygulamalarına erişmesini zorlaştırdı.

Liqwid Finance Projesi

Bu arada, Cardano ekibinin de Liqwid Finance adlı kendi borç verme ve likidite sağlama protokolü için planları var. Cardano, Shelley’den Goguen Çağı’na ağ geçişini görecek bir güncellemenin parçası olan Mary hard fork’unu 3 Şubat’ta başarıyla tamamladı. Goguen piyasaya sürüldüğünde, Liqwid.Finance ile ilgili ilk çalışma başlayabilir. Gecikme durumunda, Venus Protokol, gelişen DeFi alanına katılmak isteyen ADA sahipleri için en uygun seçenek olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner