Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Volatilitesi Yatırımcıları Etkilemedi: Bloomberg Köşe Yazarı Anlattı

Bloomberg köşe yazarı Nir Kaissar, Bitcoin’e (BTC) akan paranın nedenlerini araştırdı ve büyük çaplı örüntüler buldu.

18827

Bloomberg köşe yazarı Nir Kaissar, Bitcoin’e (BTC) akan paranın nedenlerini araştırdı ve büyük çaplı örüntüler buldu.

Bloomberg köşe yazarı ve Unison Advisors’ın kurucusu Nir Kaissar, Bitcoin (BTC) volatilitesinin neden yatırımcıları etkilemediğini açıkladı.

Bitcoin Boşluğa Dikkat Ediyor Mu?

Kaissar, açıklamalarına Bitcoin’in volatilitesiyle başladı. Standard sapması %200 olan kripto parada, S&P 500 endeksi ile karşılaştırıldığında 15 kat daha fazla.

407x301x6457 1.png.pagespeed.ic .Q SUAw3tjk

Sonra, Morningstar raporuna bakan Kaissar, yatırım fonları ve kârları arasındaki değişimi inceledi. Sonra Chicago merkezli bir finansal hizmetler firması olan Morningstar Inc.’in “Mind the Gap” raporundaki bir “davranış boşluğu” göstergesini hatırlattı. Bu, yatırım fonlarının performansı ile yatırımcılarının elde etmeyi başardığı gerçek kârlar arasındaki alanı gösterir.

Morningstar verisine göre, dramatik volatilite yüksek boşluklar getiriyor. Ortalamaya bakınca, indikatörler %0.4’ü gösterirken, sektör fonlarında bu oran yıllık %1.35. Ayrıca, risk daha yüksek boşluklar getiriyor: Bitcoin’e bakıldığında durum negatif ama para akışları tam tersini gösteriyor.

Neden Bitcoin Sahipleri İyi Yatırımcılardır?

Kaissar’ın CryptoQuant’tan aldığı veriye göre, yatırımcılar coin’leri fiyatlar düşerken aldı. Ama periyotlar, toparlanmalara göre daha kısa.

Gerçeğe rağmen, yatırımcılar ellerindeki tüm fırsattan yararlandı: Bitcoin fiyat düşüşleri, zorlanan alıcılar ile kesişti:

“Yatırımcılar Bitcoin düşüşlerine 8.5 milyar dolar yatırdı ve 3.2 milyar dolar kâr etti.”

Ayrıca davranışsal boşluk, Bitcoin için pozitif yöne işaret ediyor. Tipik bir Bitcoin yatırımcısı, genel olarak dipten satın alım yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner