Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Büyük Bir Boğa Döngüsünün Başında Olduğunu Söyleyen Önde Gelen 2 Analist, Fiyat Hedeflerini Açıkladı

Tanınmış kripto para analistleri PlanB ve Willy Woo, Bitcoin'in kitlesel olarak benimsenme yolculuğuna yeni başladığını söylüyor.

bitcoinin btc buyuk bir boga dongusunun basinda oldugunu soyleyen onde gelen iki analist fiyat hedeflerini acikladi 2

Tanınmış kripto para analistleri PlanB ve Willy Woo, Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenme yolculuğuna yeni başladığını söylüyor.

The Investor’s Podcast Network’teki bir röportajda, zincir üstü veri uzmanı Woo, perakende yatırımcılar yeni başlarken balinaların yoğun bir şekilde BTC biriktirdiğini ve bunun da Bitcoin’in boğa piyasasının erken aşamalarında olduğunu ortaya koyduğunu söyledi:

“En sonunda perakendenin gelmesini bekliyoruz. Şimdi ise daha fazla balinanın birikimini ve perakendeye dair ilk ipuçlarını görüyoruz. Perakende geldiğinde, borsalardaki envanterin arttığını göreceksiniz. Şimdi yükseliyorlar çünkü perakende kesim küçük yatırımcılardan oluşuyor ve küçük yatırımcılar da varlıklarını Coinbase gibi borsalarda tutma eğiliminde.

Bu boğa piyasasının sonraki aşamalarında, bu borsalardaki envanterin arttığını göreceksiniz ancak bunu henüz görmüyoruz. Yani hepimiz bu aşamanın erken seviyelerindeyiz.

Borsa birikimi süresinin bu kadar uzun ve derin olması akıllara durgunluk veriyor. İkincisi, 1.000’den fazla BTC’ye sahip olan balinaların miktarı, yani yaklaşık 35 milyon dolar, 40 milyon dolarlık Bitcoin’e sahip olan cüzdanlar, patlama yaşıyor ve bu tür cüzdan sahiplerinde daha önce bu kadar sert bir yükseliş görmedik.”

Woo, döngü hala emekleme döneminde olsa da, trader’ın bunun gibi bir boğa piyasası görmediğini ve Bitcoin’in bir daha asla 30.000 doların altına düşmeyeceğini tahmin ettiğini açıklıyor:

“Bu inanılmaz bir boğa piyasası. Teknik trader’lar ‘Bu şey aşırı ısındı’ diyerek fiyata bakıyorlar. Bitcoin kariyerimde böyle bir hareket görmedim, fiyat tamamen dikey bir duvara gidiyor ve satın alma temelleri de bunu destekliyor, şu anda bizi aşağıya götürecek gerçek bir yol yok. Bazıları 22.000 dolar olabileceğini söylüyorlar ancak modellemem şu anda ayı tabanının 30.500 dolar civarında olduğunu söylüyor. Ve bu, piyasaya giren saf sermaye miktarına bağlı.”

PlanB, mevcut boğa döngüsünde muhtemelen en az yarım yıl kaldığını varsayarak, Woo’nun yükseliş senaryolarını tekrarlıyor:

“Bir boğa piyasasında ve erken aşamada olduğumuz konusunda Willy ile tamamen aynı fikirdeyim, bu yüzden bana sorarsanız daha önümüzde uzun bir yol var. Kasım-Aralık ayından beri boğa piyasasındayız, bu yüzden en az yarım yılımız var.”

Trader’ların bu döngüde BTC için hedefleri, lider kripto para biriminin bu döngüyü yürütmek için epey alana sahip olduğunu da gösteriyor. Woo, ortalama geri dönüş modelinin BTC zirveye ulaştıktan sonra zaman içinde en az ikiye katlanacağını gösterdiğini söylüyor.

“Bu ortalama geri dönüş modelidir. Her şeyin ortalamaya meyilli olduğunu söyleyen süslü kelimeler… Şu anda, baktığım zaman 102.000 dolar ve yukarı doğru eğilme eğilimi gösteriyor. Öyleyse hala hareket edecek alanımız var.”

Bir Twitter gönderisinde PlanB, geliştirdiği stock-to-flow modeli ile yaptığı iki tahminini paylaştı. PlanB, mevcut döngü 2013 döngüsü gibi davranırsa, 300.000 BTC’lik bir fiyat hedefi olduğunu söylüyor. 2017 döngüsü gibi davranırsa ise, 100.000 dolar.

“Şimdiden çok şey anlatıyor. Döngülerin daha uzun ve daha düşük olacağını düşünen pek çok insan var, ancak bu veri noktası bunun son iki yarılanmanın tam ortasında olduğunu ve daha düşük olmadığını gösteriyor, yani bu bir boyutu. Diğer boyutu ise, grafik aynı zamanda ilk boğa piyasasından sonra, dengelenerek bir nevi stabilize olacağını, böylece düşüşe geçeceğini ve yeniden stabilize olacağını gösteriyor. 2013 için, bu 300.000 dolar seviyelerinde olurdu. Daha güncel 2017 boğa koşusuna bakarsanız, bu 100.00 dolar seviyesinde duruyor ve bunu çok ilginç buluyorum, çünkü bu tam olarak benim stock-to-flow modelimin fiyat seviyeleri.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner