Yükleniyor...

Cardano (ADA) Vasil Hardfork’unun Ayrıntıları Açıklandı

Twitter'da @Soorajksaju2 isimli Cardano (ADA) geliştiricisi ve araştırmacısı, Haziran 2022'nin sonlarında piyasaya sürülecek olan Vasil hardfork'u ile ilgili detayları paylaştı.

ada

Twitter’da @Soorajksaju2 isimli Cardano (ADA) geliştiricisi ve araştırmacısı, Haziran 2022’nin sonlarında piyasaya sürülecek olan Vasil hardfork’u ile ilgili detayları paylaştı.

Sooraj ilk olarak CIP 33 yükseltmesinin Plutus komut dosyalarının blockchain’e nasıl gönderildiğinin yeniden gözden geçirileceğini ifade etti. Bu hamleyle veri kullanımının azaltılması ve Cardano’nun veriminin artması bekleniyor.

Geliştirici, CIP 31 yükseltmesinin Cardano eleştirmenleri tarafından sıkça dile getirilen “blok başına bir işlem” problemini çözeceğini ifade etti.

CIP 32 yükseltmesi Cardano (ADA) kullanıcılarının zincir üzerinde verileri “sorunsuz bir şekilde” depolamasına izin verecek ve bu da blockchain’inin merkeziyetsiz yapısının güçlenmesini sağlayacak.

Sooraj son olarak CIP 40 yükseltmesinin, Cardano’nun (ADA) DDoS korumasını geliştirmek ve kullanıcıları ADA teminatlarını kaybetmekten korumak için tasarlandığını ifade etti.

Vasil hardfork’unun 29 Haziran 2022’de gerçekleşmesi planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner