Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Cardano (ADA) Cardano (ADA) Yükselişini Sürdürüyor, XRP'yi Geçerek 4. Sıraya Yerleşti! Yükselişin Nedenleri

Cardano (ADA) Yükselişini Sürdürüyor, XRP’yi Geçerek 4. Sıraya Yerleşti! Yükselişin Nedenleri

ABONE OL:google-news

Cardano (ADA), son 24 saat içerisinde sert bir yükseliş yaşayarak piyasa değeri bakımından 4. en büyük kripto para birimi haline geldi.

Popüler kripto para birimi ADA, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %27.39, son 7 günde ise %97.20 oranında yükseldi. ADA dün geceki sert yükselişinden sonra piyasa değeri açısından XRP’yi geçmeyi başararak 4. sıraya yerleşti. ADA’nın bir anda gerçekleştirdiği bu sert yükseliş hareketi kripto para topluluğunda heyecana ve şaşkınlığa neden oldu.

Ekran Resmi 2021 02 07 13.34.49

Cardano, tüm zamanların en yüksek seviyesini 2018 Ocak ayında 1.33 dolara ulaşarak belirlemişti. Şimdi birçok kripto para yatırımcısı ve analisti ADA’nın 1 doları aşmasını bekliyor.

ADA Neden Artıyor?

Cardano’yu Shelley’den Goguen’e geçirmek için ayarlanan iki hard fork’tan biri olan Mary, 3 Şubat tarihinde gerçekleşti. Uzun süredir beklenen hard fork, nihayet ağda merkezi olmayan finansmanın kilidini açacak bir hareket olan Cardano’ya yerel varlık desteğini getirecek.

Mary hard fork, hem Cardano topluluğu hem de blockchain kullanan işletmeler ve kurumlar için yepyeni bir fırsatlar dünyasının kilidini açan oldukça önemli bir yükseltme. Bu yükseltmeyle beraber Cardano test ağı etkili bir şekilde çok varlıklı bir ağa dönüşecek ve kullanıcılar Cardano blok zincirinde kendi token’larını düzenleyip, dağıtabilecek.

Şubat ayının sonunda, aynı yükseltme Cardano ana ağına da sunulacak ve blok zincirinin akıllı sözleşme işlevselliğinin kilidini açacak. Analistler ADA fiyatının artışının altındaki nedenin bu olduğunu ifade ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar