Yükleniyor...

Ethereum (ETH) İçin Kritik Gün Geldi Çattı! Beklenen Korkutucu Düşüş Yaşanır mı?

Ethereum (ETH), son 24 saatte ciddi bir düşüş yaşadı.

ethereum kritik gun cme

Ethereum (ETH), son 24 saatte ciddi bir düşüş yaşadı. Lider altcoin’in ve genel olarak piyasanın bu düşüşü yaşayacağı zaten analistler tarafından tahmin ediliyordu. Hatta yerli analistlerde Dr. Hardfork tam olarak günü bile önceden belirtmişti. Peki ETH’de neler oluyor?

Ethereum yatırımcıları, tıpkı CME BTC Vadeli İşlemleri 18 Aralık 2017’de yayına girdiğinde Bitcoin’de olduğu gibi ETH’nin düşeceği görüşünde. Bununla birlikte, Grayscale gibi kurumlar ise Ethereum’u büyütmekte.

CME Group, çok beklenen Ethereum vadeli işlem sözleşmesini yarın başlatacak. CME Ethereum vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi haberi, ETH’nin Aralık 2020’deki yaklaşık 600 dolar fiyat seviyesinden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.759 dolara oranına kadar yükselişinin arkasındaki güç oldu.

1480 Dolarlık Desteğin İzlenmesi Gerek

Ethereum’un şu anki tüm zamanların en yüksek seviyesi, ETH’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1480 doları ve ilgili direnç bölgesini geçmesi sonucunda oluştu. Bu alan artık bir destek bölgesi ve bir kez daha CME Ethereum vadeli işlemleri yayınlanırken izlenecek bir alan olacak. Bu önemli destek, aşağıdaki günlük ETH/USDT tablosunda vurgulanmıştır.

ETHUSDT Feb 7th

Günlük Ethereum grafiği, ETH için kısa vadeli düşüşün de habercisi. Başlangıç ​​olarak, günlük ticaret hacmi kırmızı renkte ve kırmızı Heiken Ashi mumuyla bunu doğruluyor. Günlük MACD histogramları da kısa, bu da ETH boğaları tarafından alımın azaldığını gösteriyor. İkinci olarak, sırasıyla 64 ve 69 değerindeki günlük MFI ve RSI, Ethereum tarafından devam eden bir düzeltmeye işaret ediyor.

Ethereum, Bitcoin Gibi Düşebilir

Deneyimli Bitcoin ve Ethereum trader’ları, CME BTC vadeli işlemlerinin 18 Aralık 2017’de piyasaya sürülmesinin 20.000 dolara varan etkileyici ralliden sorumlu olduğunun çok farkındalar. O yıl Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, bir yıl sonra 3150 dolarlık BTC ile sona erecek acımasız bir ayı döngüsünü başlatacaktı.

Bu nedenle, CME ETH Vadeli İşlemleri yayınlandıktan sonra Ethereum’un da benzer bir kadere sahip olma ihtimali düşük olsa da var.

Grayscale Gibi Kurumlar Ethereum’a Yöneliyor

Bununla birlikte, tersi de olabilir. CME Group’un türevleri, Ethereum’u toplamakla meşgul olan kurumsal yatırımcılara Ethereum erişimini sağlayacaktır. Buna bir örnek, yalnızca geçen hafta içinde çantalarına 104.990 ETH ekleyen Grayscale Investments verilebilir. Bu gerçek Bloqport’taki ekip tarafından aşağıdaki tweet ile vurgulandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner