Yükleniyor...

Cardano, Dust Token’ını Tanıttı

Cardano, yeni sidechain ve beraberinde gelen Dust token'ının duyurusunu yaptı.

Cardano Dust Tokenini Tanitti

Cardano, yeni sidechain ve beraberinde gelen Dust token’ının duyurusunu yaptı.

Cardano blockchain’in geliştiricisi Input Output Global Inc. (IOG), gizlilik merkezli yeni blockchain ağını ve beraberinde bir token’ı piyasaya sürüyor. Şirketin CEO’su Charles Hoskinson, Cuma günü İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nde düzenlenen bir etkinlikte duyurdu.

Cardano, Gizlilik Merkezli Blockchain ve Yeni Token’ı Dust’ı Duyurdu

Midnight olarak adlandırılan yeni blockchain ağı, aslında Cardano’nun sidechain’lerinden biri. Midnight, tarafların birbirlerine herhangi bir tanımlayıcı veri ifşa etmeden işlemleri tamamlamasına olanak tanıyan zero-knowledge akıllı sözleşmelerini sunacak. Beraberinde piyasa çıkacak token ise “Dust” olarak adlandırılacak.

Hoskinson, blockchain ağının kullanıcıların mahremiyetini dengelerken, izin verildiği takdirde yetkililerin sisteme erişimine izin vereceğini söyledi.

Mevcut gizlilik merkezli blockchain ağları Zcash ve Monero‘ya atıfta bulunan Hoskinson, Midnight’ın daha geniş bir geliştirici yelpazesinin ağ üzerinde inşa etmesine izin vermek için daha yaygın olarak kabul gören bir programlama dilinde inşa edileceğini söyledi.

Midnight halen geliştirilme aşamasında ve IOG 2023’e kadar üzerinde çalıştıkça güncellemeler sunmaya devam edeceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner