Yükleniyor...

Cardano Geliştiricisi, Stablecoin Çıkarıyor

Cardano (ADA) geliştiricisi Emurgo, ABD dolarına sabitlenen USDA stablecoin'ini çıkaracak.

Cardano Gelistiricisi Stablecoin Cikariyor

Cardano (ADA) geliştiricisi Emurgo, ABD dolarına sabitlenen USDA stablecoin’ini çıkaracak.

Merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler platformu Cardano, ekosisteminde önemli ölçüde büyümelere tanıklık ediyor. Popüler projeye olan ilgi, günden güne artış gösteriyor. ADA fiyatı kripto ayı piyasasından etkilenmiş görünse de arka planda ağ gelişimini sürdürüyor. Ekosistemi genişleyen Cardano, yeni projelere de kapılarını aralıyor. Son olarak popüler projenin geliştiricisi Emurgo, Cardano ağında yeni bir stablecoin çıkarmak için kollarını sıvadı.

Cardano Ekosisteminde, Stablecoin Rüzgarı

USDA, Cardano (ADA) ağında fiat paralara sabitlenmiş bir stablecoin olarak hizmet verecek.

Cardano geliştiricisi Emurgo, USDA için 2023 yılının ilk çeyreğini işaret etti. Cardano’nun resmi ticari kolu olarak işlev gören Emurgo, USDA’nın yasal para birimi tarafından desteklenen bir stablecoin olacağını belirtti.

Ayrıca USDA, Anzens ürün pazar hattından ilk teslimat olacağı aktarıldı. Anzens, kripto ve gerçek dünya arasında köprü kurmak amacıyla oluşturulmuş finansal hizmetler ürünü olarak öne çıkıyor.

Emurgo yeni ürününün, Cardano ağındaki ilk düzenlenmiş stablecoin olacağını duyurdu. Cardano ekibinin yoğun mesai harcadığı ekosistemde, ciddi gelişmeler gözlemleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner