Yükleniyor...

Cardano Kurucusu Hoskinson, Bitcoin’in (BTC) Yeterince İleri Gitmediğini Söyledi

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihte paylaştığı bir tweetinde Bitcoin'in sınırlı programlanabilirliği nedeniyle UTXO modeliyle fazla ileri gitmediğini belirtti.

cardano kurucusu bitcoin

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihte paylaştığı bir tweetinde Bitcoin’in sınırlı programlanabilirliği nedeniyle UTXO modeliyle fazla ileri gitmediğini belirtti. Genişletilmiş UTXO (EUTXO) muhasebe modelini bir sonraki mantıklı adım olarak gördüğünü dile getirdi.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında lider olan Ethereum, varlıkları dengeler olarak temsil eden hesap tabanlı modeli kullanıyor. Böylece kullanıcılar hesaplarının tamamını harcamak yerine kısmen kullanabiliyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin’in sınırlamalarından bıktığı için UTXO yerine hesap tabanlı modeli açtı.          

Hoskinson tarafından alıntılanan bir ileti dizisinde Twitter kullanıcısı Sooraj, EUTXO mimarisinin Ethereum’un hesap tabanlı modelinden daha üstün olduğunu söyledi.

Cardano kurucusu Hoskinson, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’in eksiklikleri nedeniyle hesap tabanlı modele geçtiğini öne sürdü.

Amacın her iki dünyanın en iyilerini EUTXO ile birleştirmek olduğunu iddia eden Hoskinson şimdi, EUTXO ile 13 yıllık bilgi birikiminden ve testlerden yararlanmak istiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner