Yükleniyor...

Bankacılık Devi Ekonomik Uyarıda Bulundu

Bank of America stratejistlerinin, makroekonomik manzaradaki bir değişikliğin kripto piyasalarını daha yüksek fiyatlara gönderen katalizör olabileceğini söylediği bildiriliyor.

bofa

Bank of America stratejistlerinin, makroekonomik manzaradaki bir değişikliğin kripto piyasalarını daha yüksek fiyatlara gönderen katalizör olabileceğini söylediği bildiriliyor.

Reuters’e göre, bankacılık devi analistleri, müşterilere hızlanan enflasyonun ve yavaşlayan küresel ekonominin ABD pazarlarına yayılabileceği konusunda uyarıda bulunan yeni bir not gönderdi. Analistler, kötüleşen bir ekonominin, hisse senetleri ve geleneksel varlıklar üzerinde büyük satış baskısı yaratabilecek kalıcı enflasyonu kontrol etmek için Federal Rezerv’i para politikasını sıkılaştırmaya zorlayabileceğini söylüyorlar.

BofA baş yatırım stratejisti Michael Hartnett’in bildirdiğine göre,

“’Enflasyon şoku’ kötüleşiyor, ‘faiz şoku’ yeni başlıyor, ‘durgunluk şoku’ geliyor.”

Hartnett, böyle bir ortamda nakit, oynaklık, emtialar ve kriptonun yatırımcılar için en çekici varlıklar haline gelebileceğini ve hem hisse senetlerini hem de tahvil piyasasını geride bırakabileceğini ekledi. Bu haftanın başlarında, Federal Rezerv, Fed yetkililerinin enflasyonu düşürmek için federal fon oranını artırmanın gerekli olacağı konusunda hemfikir olduklarını doğrulayan toplantı tutanakları yayınladı.

Geçen ay, Bloomberg’in emtia stratejisti Mike McGlone, potansiyel bir resesyonun Bitcoin için yükseliş sağlayabileceğini söyledi. Analiste göre BTC, teknoloji hisseleriyle birlikte işlem gören riske açık bir varlık olmaktan, yatırımcıların ekonomik belirsizlik zamanlarında değer depolamak için kullandıkları riskten uzak bir varlığa geçiş yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner