Yükleniyor...

Cardano Kurucusu Hoskinson, Kripto Endüstrisinin Dolandırıcılarla Dolu Olduğunu Söyleyen Merkez Bankacısına Sert Çıktı

Fed'den Neel Kashkati, tüm kripto varlık endüstrisinin dolandırıcılarla dolu olduğunu iddia ediyor.

fed kripto

Fed’den Neel Kashkati, tüm kripto varlık endüstrisinin dolandırıcılarla dolu olduğunu iddia ediyor.

Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari, kripto varlık endüstrisinin yalnızca pump ve dump planlarıyla deneyimsizleri dolandıran “dolandırıcılarla” dolu olduğunu söylediği son tweetiyle kripto para topluluğunu bir kez daha kızdırdı.

Kashkari’nin en son yorumu, kripto para birimi topluluğunun farklı kabilelerini birleştirdi.

Proof-of-stake blockchain projesi Cardano’yu yaratan IOG CEO’su Charles Hoskinson, Federal Rezerv’in insanları hükümet tarafından manipüle edilemeyen “sağlam paraya” inançlarını güçlendirmeye ittiğine inandığı korkunç para basımına işaret etti.

İnsan Hakları Vakfı’nın baş strateji sorumlusu Alex Gladstein, Bitcoin’in Küba, Nijerya ve Etiyopya gibi ülkelerden insanların ekonomik özgürlüğü yeniden kazanmalarına ve yolsuzlukla mücadele etmelerine nasıl yardımcı olduğunu gösteren çok sayıda makale de paylaştı.

Kashkari uzun zamandır kripto varlıklara karşı çıkıyor, ancak son zamanlarda daha da şüpheci oldu. Kendisi geçtiğimiz günlerde sektör hakkında 2015’te şimdiye kıyasla daha iyimser olduğunu söyledi. Ayrıca, tüm kripto varlıkların yüzde 95’inin “yutturmaca, gürültü ve kafa karışıklığı” ile yönlendirildiğini belirtti.

Merkez bankası, merkez bankasının ABD ekonomisini desteklemek için sınırsız miktarda para basmaya istekli olacağını söylediği meşhur “60 Dakika” röportajından sonra kripto para çevrelerinde yaygın olarak tanındı.

Eleştirmenler, sıradan insanların Fed’in daha yüksek enflasyona yol açan pervasız para politikası kararlarının yükünü omuzlaması gerektiğini iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner