Yükleniyor...

Cardano Kurucusu Hoskinson: Nefret Edenlere NMT Coin Yollayabiliriz

Messari tarafından sağlanan verilere göre, akıllı sözleşme platformunun yerel token'ı olan Cardano'nun (ADA) 24 saatlik işlem hacmi Ethereum'u aştı.

cardano ada 1

Messari tarafından sağlanan verilere göre, akıllı sözleşme platformunun yerel token’ı olan Cardano’nun (ADA) 24 saatlik işlem hacmi Ethereum’u aştı. Bir günde 5,17 milyar doların üzerinde token el değiştirdi.

ADA/USD, üçüncü sıraya düşmeden önce Kraken borsasında en çok işlem gören çift oldu. Binance borsasındaki ADA/USDT çifti, son 24 saatte yaklaşık 2,5 milyar dolarlık işlem hacmi üretti. CoinMarketCap verilerine göre Cardano’nun günlük hacmi bir ay öncesine göre yüzde 634 daha yüksek.

Eleştirilere Yanıt Verdi

Cardano nihayet bu haftanın başında Ocak 2018’deki en yüksek seviyesini aşmayı başardıktan sonra, başlangıçta 2017’deki yükselişini hızlandıran eski “Ethereum katili” anlatısını yeniden canlandırdı. Bu, elbette, projeyi yıllarca süren geliştirmeden sonra akıllı sözleşme sağlamayan “buhar yazılım” olmakla suçlayan Ethereum topluluğunun eleştirilerine devam etmesine neden oldu.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson son tweet’inde, eleştirmenleri hedef alarak Cardano hayranlarını “hazmedememiş” nefret edenler için bir kripto para yaratmaya çağırdı. Hoskinson, esprili bir dille şu ifadeleri kullandı:

“Pekala, Cardano hayranları, Mart ayında Cardano’da ismi ‘no more tears’* olacak bir Proje yaratabilir misiniz? Tüm bu nefret eden Twitter kullanıcılarına NMT* Coin gönderebiliriz.”

*No more tears (NMT): Artık göz yaşı yok.

Yaklaşan Mary hard fork’u, Cardano blok zincirinde yerel varlıklar oluşturmayı mümkün kılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner