Yükleniyor...

Cardano Kurucusunun NFT Fotoğrafı Tartışmaları Ateşledi

Cardano kurucusunun NFT konusundaki görüşü büyük tartışmalara neden oldu.

Cardano Kurucusunun NFT Fotografi Tartismalari Atesledi

Cardano kurucusunun NFT konusundaki görüşü büyük tartışmalara neden oldu.

Charles Hoskinson’ın sağ tıklayıp Cardano NFT’yi kaydedip, profil fotoğrafı yapmasının ardından büyük tartışma çıktı. Pek çok kişi dijital sanata ve NFT mülkiyetinin güvence altına alması gereken fikri haklara yönelik bu tür bir tutumdan hoşlanmadı.

Cardano Kurucusunun NFT Görüşleri Tartışmaya Yol Açtı

Bugün Cardano topluluğunda, doğrudan projenin kurucusu Charles Hoskinson tarafından başlatılan hareketle, büyük bir tartışma patlak verdi. Bunun nedeni, kripto girişimcisi ve blokzincir geliştiricisinin Twitter profil fotoğrafını, kendisinin bir taslağını gösteren bir Cardano NFT kopyasıyla güncellemesiydi.

Hoskinson, fotoğrafı “sağ tıkla ve kaydet” yapma sebebinin yalnızca beğendiği için olduğunu söyledi. Aynı zamanda, gerçek NFT’nin sanatçısı ve sahibinin buna karşı çıkmadığını belirtti. Çünkü olay eserin değerini artırdı ve kendisiyle olan ilişkisini doğruladı. Cardano’nun kurucusu, havalı bir profil fotoğrafı elde ettiğini ve para tasarrufu yaptığını söyleyerek görüşünü özetledi.

Cardano NFT pazaryeri JPGstore’un CEO’su Blakelock Brown, Hoskinson’ın gerçek bir NFT satın alması ve böylece bir örnek oluşturmasının yanı sıra NFT endüstrisini desteklemesi gerektiğini söyledi. Brown aynı zamanda Cardano’nun kurucusunun kripto piyasasının gelişmekte olan bu segmentini desteklemek için hala yeterince çaba sarf ettiğini belirtti.

Hoskinson ise Brown’a, NFT’nin kendisi için orijinal bir tablonun taş baskısından başka bir şey olmadığını söyleyerek yanıt verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner