Yükleniyor...

Endonezya, Ulusal Kripto Borsasını Başlatmak İstiyor

Endonezya, kripto düzenleme reformunun bir parçası olarak bu yıl ulusal kripto para borsasını oluşturmayı amaçlıyor.

Endonezya Ulusal Kripto Borsasini Baslatmak Istiyor

Endonezya, kripto düzenleme reformunun bir parçası olarak bu yıl ulusal kripto para borsasını oluşturmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz yıl yaşanan FTX krizi, birçok kripto borsasının diken üstünde hareket etmesine yol açtı. Kripto yatırımcılarının güven kaybına yol açan gelişmeler, yeni yılda düzenleme ihtiyaçlarını artırdı. Birçok ülke, kripto borsalarının bir denetim içerisinde hareket etmesi için yoğun mesai harcıyor. Diğer taraftan Endonezya, kripto düzenleme reformunun bir parçası olarak ulusal kripto para borsası oluşturmaya odaklandı.

Endonezya, Bu Yıl Kripto Borsası Oluşturmayı Planlıyor

Endonezya Emtia Vadeli İşlemleri Ticareti Düzenleme Kurumu (Bappebti) başkanı Didid Noordiatmoko, bu yıl bir kripto borsasının kurulması gerektiğini bildirdi. Bu hareket, geçtiğimiz yılın sonlarında başlatılan kripto reformlarının ardından geldi.

Bu ulusal kripto borsasının, ülkenin düzenleyici gücünün emtiadan menkul kıymetler otoritesine geçişinden önce başlatılması hedefleniyor. Geçtiğimiz yılın sonunda ortaya çıkan kripto reformlarında, önümüzdeki iki yıl içerisinde kripto gözetiminin akıbeti işlendi. Ülkedeki kripto gözetimi, emtia odaklı bir kuruluş olan Bappebti‘den Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA) tarafına geçecek.

Finansman ve Risk Yönetimi başkanı Suminto Sastrosuwito, düzenleyici gücün Bappebti‘den FSA‘ya geçişini şu şekilde açıkladı;

“Aslında, kripto varlıklar yatırım ve finansal araçlar haline geldi, bu nedenle diğer finansal ve yatırım araçlarıyla eşit bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner