Yükleniyor...

Birleşik Krallık, Yıllık 1 Milyon TL’ye Kripto Müfettişi Arıyor!

Birleşik Krallık Ulusal Suç Teşkilatı, kripto suçlarını soruşturmak amacıyla kripto birimi kuracak.

Birlesik Krallik Yillik 1 Milyon TLye Kripto Mufettisi Ariyor 2

Birleşik Krallık Ulusal Suç Teşkilatı, kripto suçlarını soruşturmak amacıyla kripto birimi kuracak.

Kripto sektöründe, dolandırıcılık ve hack saldırıları yaklaşık 3 milyar dolarlık bir zarar verdi. Yatırımcıların mağduriyet yaşadığı ve birçok projenin kullanım dışı kaldığı olayların ardından ilk hamleler gelmeye başladı. Birleşik Krallık, kripto sektörüne sıcak bakan başkanı ile adım atmaya devam ediyor. Son olarak Birleşik Krallık Ulusal Suç Teşkilatı, yeni kripto biriminin iş ilanını yayımladı.

Birleşik Krallık Ulusal Suç Teşkilatı, Kripto Birimi Kuruyor!

Birleşik Krallık, kripto suçlarını ve sektöre yönelik illegal süreçleri soruşturmak amacıyla adım attı. Birleşik Krallık Ulusal Suç Teşkilatı, artık kripto birimine de sahip olacak.

Ekran Resmi 2023 01 04 15.57.52
Kaynak: gov.uk

Hükümetin teşkilat birimi, web sitesi aracılığıyla bir iş ilanı yayınladı. Bu iş ilanında, yıllık 40.209 sterlin ila 43.705 sterlin arasında bir maaş ödeneceği yer aldı. Bu iş ilanının ardından, kripto birimi aktif bir şekilde sahaya çıkacak. Ulusal Suç Teşkilatı, kripto dolandırıcılığına karşı koymak istiyor. Kripto birimi, yalnızca ülke içerisinde aktif rol alacak. Birim, doğru adımlar ve doğru yetenekler ile süreçleri yönetmek istiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner