Yükleniyor...

Coinbase, 100 Milyon Dolarlık Bir Fatura Ödemek Zorunda!

Kripto para borsası Coinbase, mali düzenleyicilerin kara para aklama yasalarını ihlal etmesi sebebiyle 50 milyon dolarlık bir ceza ödeyecek.

Coinbase 100 Milyon Dolarlik Bir Fatura Odemek Zorunda

Kripto para borsası Coinbase, mali düzenleyicilerin kara para aklama yasalarını ihlal etmesi sebebiyle 50 milyon dolarlık bir ceza ödeyecek.

Kripto para piyasasında ve kripto para borsalarında sıkı denetimler başladı. Büyük çaplı kripto borsaları, ülkelerin düzenleyicileri tarafından sürekli olarak inceleniyor. Geçtiğimiz yıl FTX‘in yaşattığı sıkıntılı süreçler, hukuksal süreçleri ve düzenleyicileri hızlandırdı. New York Times tarafından ortaya atılan habere göre, kripto para borsası Coinbase direkten döndü. Halka açık borsa, düzenleyicilerin kara para aklama yasalarını ihlal etmesi sebebiyle 50 milyon dolarlık bir ceza ödemeyi kabul etti.

Coinbase, New York Düzenleyicileri Tarafından Sıkıştırıldı!

Tek halka açık kripto borsası olan Coinbase, müşterilerin yeterli geçmiş kontrolünü yapmadan hesap açmalarına izin vermesi sebebiyle radara girdi. New York Düzenleyicisi, kara para aklama yasalarının ihlal ettiğini belirledi. Halka açık borsa, bu tespitin ardından 50 milyon dolarlık ceza ödemeyi kabul etti.

Coinbase, New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı ile anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre, 50 milyon dolarlık bir ceza ödemesi ve 50 milyon dolarlık da uyum sürecini iyileştirmek için yatırım yapması gerekecek.

Anlaşmaya göre, Coinbase‘in uyuşturucu kaçakçılarının, çocuk istismarcılarının ve diğer potansiyel kanunsuzların New York‘ta hesap açmasını engellemesi beklenen uyum programını desteklemek için 50 milyon dolar yatırım yapmasını gerektirecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner