Yükleniyor...

UNUS SED LEO (LEO) Nedir? LEO Coin Yorum ve Fiyatı

Leo Coin olarak da bilinen UNUS SED LEO, Ethereum platformu üzerinde çalışan bir kripto para birimidir.

leo coin

Leo Coin olarak da bilinen UNUS SED LEO, Ethereum platformu üzerinde çalışan bir kripto para birimidir. LEO kısaltılmış adıyla kodlanan UNUS SED LEO, Bitfinex borsası tarafından Mayıs 2019’da listelenmiştir.

UNUS SED LEO (LEO) Nedir?

UNUS SED LEO, Ethereum platformu üzerinde işlem gören bir kripto para birimine verilen isimdir. UNUS SED LEO’nun token’ı Leo Coin veya Leo Token olarak bilinir.

LEO ilk kez Bitfinex kripto para borsasının ana şirketi iFinex tarafından piyasaya sürülmüştür. Takası, borçlanmayı ve diğer takas ücretlerini düşürme amacıyla kullanılmak üzere listelenmiştir. Ayrıca “iFinex ekosisteminin kalbindeki utility token” olarak tanımlanmıştır.

leo coin

Token, ABD hükümetinin Bitfinex’in eski ödeme işlemcisi Crypto Capital tarafından tutulan fonlara el koymasının ardından piyasaya sürüldüğü için çalkantılı bir tarihe sahiptir. Token, bu sürecin ardından yaşanan mali kaybı kapatması için kurulmuştur. LEO, Ethereum ve EOS blok zincirlerinde yaşayan çift zincirli bir yardımcı program belirteci olmasının yanı sıra protokollerinde sınırlı bir yaşam döngüsüne sahip birkaç kripto para biriminden biridir. Çünkü iFinex’in geri satın alma ve yakma planı, şirket kazançlarının yüzde 27’sine katkıda bulunmaktadır ve bu durum da son LEO jetonu yakıldığında token ömrünün sona ereceği anlamına gelmektedir. Ayrıca diğer tokenlerin aksine LEO, kaldıraçlı pozisyonlar oluşturmak için kullanılamaz.

Tarihine bakıldığında ise borsa, yaklaşık 120.000 Bitcoin’in borsadan çalınmasına neden olan bir hack olayının ardından 2016 yılında fiilen kapandı. Saldırıdan sonra Bitfinex, bu kayıpları tüm Bitfinex hesap sahiplerine dağıtmak zorunda kaldı ve müşterilere bir BFX ila 1 ABD doları oranında özel olarak tasarlanmış BFX belirteci ile kredi verdi.

Borsa ayrıca, aynı yıl ABD Emtia Gelecek Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) bir vadeli işlem komisyonu tüccarı olarak kayıt yaptırmadığı için para cezası aldı ve bu da ticari uygulamalarının yeniden değerlendirilmesine yol açtı. 

UNUS SED LEO Kimin?

UNUS SED LEO projesi, Bitfinex kripto para borsası ve Tether stablecoin’in ana şirketi olan iFinex tarafından başlatılmıştır. Dolayısıyla UNUS SED LEO kurucusu Bitfinex borsasıdır.

UNUS SED LEO Ne Demek?

UNUS SED LEO Yunan hikaye anlatıcısı Ezop(Aesop)’un The Sow and the Lioness (Domuz ve Dişi Aslan) fablında yer alan Latince “Unus Sed Leo” ifadesinden alınmıştır . “Sadece bir aslan” olarak tercüme edilen bu ifade, tek bir aslan yavrusunun gücü ve cesaretinin bütün bir domuz sürüsünden daha büyük olduğu şeklindeki, nicelikten çok nitelik felsefesine odaklanan masalın ahlakını özetlemektedir.

UNUS SED LEO Fiyatı

UNUS SED LEO ne kadar piyasa hacmine sahip? sorusunun yanıtını veren ve bu veriyi toplayan Coin Market Cap, CoinGecko gibi birkaç güvenilir site mevcuttur. Buna göre, Leo token güncel fiyatı 4 Ocak 2023 itibarıyla 3, 50 USD’dir. 24 saatlik ticaret hacmi ise 2.299.856 USD olarak kaydedilmiştir.

leo coin

UNUS SED LEO Piyasa Verileri

UNUS SED LEO ile ilgili yatırımcıların kafasında pek çok soru işareti bulunmaktadır. LEO arzı ne kadar? LEO ATH ve ATL seviyesi kaç? gibi soruların yanıtları kripto para yatırımcıları için oldukça önemli.

LEO Arzı Ne Kadar?

Kripto varlıklarda toplam arz, mevcut durumdaki toplam coin miktarıdır. Maksimum arz, kripto para biriminin tüm ömrü boyunca var olacak maksimum coin’lerin en iyi tahmini sayısıdır. Dolaşımdaki arzın kripto para değerine etkisi bir kripto para biriminin dolaşımdaki arz miktarına, toplam arzdan ekleme gerçekleştiğinde coin’in değerinde düşüşler gerçekleşebilir. Arz talep ilişkisi bakımından piyasada bulunan kripto para miktarı arttıkça kripto paranın değeri olumsuz etkilenebilir.

Peki, LEO arzı ne kadar? CoinGecko verilerine göre, mevcut durumda dolaşımda 930 milyon LEO coin arzı bulunmaktadır.

LEO ATH Seviyesi Kaç?

ATH, All Time High’ın kısaltmasıdır. Bir kripto paranın ulaştığı en yüksek fiyat seviyesini ifade eder. Yatırım yapılması düşünülen bir coin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi aynı zamanda o coin’in potansiyelini de göstermektedir. LEO ATH seviyesi 8 Şubat 2022’de 8,14 USD olarak kaydedilmiştir.

LEO ATL Seviyesi Kaç?

ATH seviyesinin tam tersini ifade eden ATL, All Time Low’un kısaltmasıdır. Bir kripto para fiyatının gördüğü en düşük fiyatı ifade eder. Bir coin’in ATL’si aynı zamanda onun düşebileceği maksimum seviyeyi işaret eder. Bu seviyeyi bir kez görmüşse yeniden görebilme ihtimali yüksektir ve yatırımcılar bunu göze alarak alım yapacaklardır. LEO ATL seviyesi ise 3 yıl önce yani 24 Aralık 2019’da 0,799859 USD ile görülmüştür.

UNUS SED LEO Nereden Alınır?

LEO alım satımının yapıldığı en aktif borsa Bitfinex’tir. Bitfinex dışında DigiFinex ve OKX üzerinden de Leo Coin işlemleri yapılabilmektedir.

UNUS SED LEO Nasıl Alınır?

LEO Token direkt olarak kendi borsası Bitfinex üzerinden satın alınabilmektedir. Bitfinex üzerinden işlem yapmak için Türk lirası kullanılabileceği gibi; Bitcoin, Ethereum, EOS, USDT Tether veya ABD Doları kullanılabilmektedir. Eğer itibari para ile işlem yapılacaksa KYC istenen platformdan USDT veya buna benzer bir kripto para aracılığıyla kolaylıkla LEO Token satın alınabilmektedir.

Bitfinex’e USDT gönderdikten sonra borsanın “Trading” menüsünden LEO/USDT işlem çiftini seçerek istenilen miktarda LEO alımı yapılabilmektedir.

UNUS SED LEO Yorumları

Kripto para yatırımcıları alım satım yapmadan önce coin’lerle ilgili ön araştırma içerisine girmektedirler. Bu araştırma özellikle söz konusu altcoin’ler olduğunda daha fazla olmaktadır. Altcoinlerin değerleri spekülasyonlara ve piyasa koşullarına göre değişebilmektedir. Bu nedenle altcoin yatırımı yapmadan önce mutlaka piyasa araştırmaları yapılması ve güvenilir kaynaklardan bilgi toplamaya çalışılması önerilmektedir.

UNUS SED LEO ile ilgili yorumlar ise Investing, Coin Market Cap, CoinGecko gibi internet siteleri üzerinden edinilebileceği gibi buna benzer pek çok dijital forum ziyaretleri yapılarak da ulaşılabilir. LEO’nun geçmişi dolayısıyla kimi zaman yatırımcıların kafalarında soru işaretleri yer almaktadır. UNUS SED LEO’nun değeri son zamanlarda düşük seviyelerde seyretmektedir. Bu nedenle yatırım yapılırken dikkatli olunması önerilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner