Yükleniyor...

Magic Eden, Sahte NFT’lerin Parasını İade Edecek

Magic Eden, açık nedeniyle satılan 25 sahte NFT'nin ardından kullanıcılara para iadesi yapacak.

Magic Eden Sahte NFTlerin Parasini Iade Edecek

Magic Eden, açık nedeniyle satılan 25 sahte NFT’nin ardından kullanıcılara para iadesi yapacak.

Kripto sektörünün yaygınlaşması pozitif bir durum olsa da dolandırıcıların ve saldırıların artış göstermesi duruma ket vuruyor. Özellikle en çok hack olayının yaşandığı 2022 yılı için durum böyleydi. Yeni yılın talihsiz ismi ise NFT platformu Magic Eden oldu. Platformun kullanıcıları, bu hafta ikinci kez talihsizlikle karşı karşıya kaldı. Dün kısa süreliğine de olsa platformda cinsel içerikler yer aldı. Bir NFT platformunda bu tarz görsellerin yer alması, hack saldırısı ihtimalini gündeme getirdi. Şimdi de sahte NFT sorunu ortaya çıktı.

Magic Eden, Sahte NFT’lerin Ödemesini Geri Verecek

NFT pazar yeri Magic Eden, bir açık nedeniyle web sitesinden sahte NFT satın almak için kandırılan tüm kullanıcılara geri ödeme sözü verdi.

Şirket yaptığı açıklamada, Snappy Marketplace ve Pro Trade araçları için yeni devreye aldığı “aktivite indeksleyicisindeki” bir hatanın, sahte NFT’lerin doğrulamayı atlatmasına ve gerçek NFT koleksiyonlarının yanında listelenmesine izin verdiğini söyledi. Ayrıca, açığın son 24 saat içinde dört koleksiyonda 25 sahte NFT’nin satılmasına yol açtığını, başka NFT’lerin etkilenmediğini belirtti.

Sorunu ortadan kaldırdıklarını ve kullanıcıların NFT satın almamasını söyleyen Magic Eden, sahte NFT’ler ile ilgili şunlara yer verdi:

“Magic Eden ticaret için güvenlidir ve özellikle bu sorun nedeniyle yanlışlıkla doğrulanmamış NFT’ler satın alan tüm kullanıcılara geri ödeme yapacağız”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner