Yükleniyor...

Cardano Tabanlı DeFi Protokolü Ardana, 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Cardano tabanlı DeFi protokolü Ardana 10 milyon dolar yatırım aldı.

cardano tabanli defi protokolu ardana 10 milyon dolar yatirim aldi

Cardano tabanlı DeFi protokolü Ardana 10 milyon dolar yatırım aldı. 

Merkeziyetsiz DeFi protokolü Ardana, bir stratejik finansman turunda 10 milyon dolar topladı. Tura, Three Arrows Capital ve Ascensive Assets, cFund, Morningstar Ventures, Mechanism Capital, Kronos Research, FMFW, MGNR, Selini Capital, Skynet Trading ve Portico Ventures gibi isimler liderlik etti. Yeni sermaye, protokolün geliştirilmesine yardımcı olacak.

Ardana, dUSD adı bir stablecoin ve Danaswap adlı merkeziyetsiz bir borsa (DEX) geliştiriyor. dUSD ile kullanıcılar, Cardano tokenlarına karşılık kredi alabilecek. DEX ise, kullanıcıların alım satım yapmasını, dUSD mevduatlarından faiz kazanmasını ve likidite sağlamak için Ardana’nın yerel DANA tokenında ödüller kazanmasını sağlayacak. Protokol, Ocak ayından bu yana geliştiriliyor ve bu yılın dördüncü çeyreğinde başlaması planlanıyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Cardano, Alonzo adlı önemli bir güncelleme ile akıllı sözleşmeleri ağa getirmişti. Bu gelişmenin ardından projeler, çeşitli şirketlerden fon toplama çalışmalarına başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner