Yükleniyor...

Cardano, Vasil Hard Fork Yükseltmesini Tamamladı

Cardano kullanıcılarının uzun süredir beklediği Vasil hard fork yükseltmesi tamamlandı.

Cardano Vasil Hard Fork Yukseltmesini Tamamladi

Cardano kullanıcılarının uzun süredir beklediği Vasil hard fork yükseltmesi tamamlandı.

Vasil yükseltmesinin başlangıçta Haziran ayının başlarında ana ağda yayınlanması gerekiyordu, ancak teknik zorluklar nedeniyle birkaç kez ertelendi. Geçtiğimiz günlerde Vasil hard fork güncellemesinde yol yarılandı ve Charles Hoskinson, son test aşamalarında olduğunu belirterek kullanıcılara daha fazla gecikme yaşanmasını beklemediğini söylemişti. Ve merakla beklenen Vasil hard fork yükseltmesi belirlenen tarihte gerçekleşti.

Cardano Vasil Hard Fork Yükseltmesi Gerçekleşti

Cardano Vasil yükseltmesi, Perşembe günü saat 21:44 UTC’de yayına girdi ve blockchain ağına önemli performans ve yetenek geliştirmeleri getirdi.

Input Output, iş birliklerinden mutluluk duyduklarını belirttiği Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, yükseltmenin başarılı olduğunu duyurdu.

Cardano Vasil hard fork’u, ağı çok daha ölçeklenebilir hale getirmeyi ve Web3 geliştiricilerinin Cardano’da merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturması için geliştirici deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Bu yükseltme, Cardano’nun akıllı sözleşme platformu olan Plutus’ta iyileştirmeler de içeriyor.Yapılan değişiklikler, geliştiricilerin daha güçlü ve verimli blockchain tabanlı uygulamalar tasarlamasını mümkün kılmayı hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner