Yükleniyor...

Celsius’un İflas Davasına Yeni İlgili Taraf Katıldı

Kripto para kredi platformu Celsius Network'ün iflas davasına yeni bir ilgili taraf katılıyor.

Celsiusun Iflas Davasina Yeni Ilgili Taraf Katildi

Kripto para kredi platformu Celsius Network’ün iflas davasına yeni bir ilgili taraf katılıyor.

Celsius’un durumu belirsizliğini korumaya devam ediyor. Piyasa krizinin ortasında Celsius, 12 Haziran’da para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Şirket bunun ardından 13 Temmuz’da da Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Bütçesinde 1,2 milyar dolarlık açık bulunan Celsius, geçtiğimiz aylarda Vermont düzenleyicisi tarafından yatırımcıları yanıltmakla suçlanmıştı. Ponzi planına benzediği iddiasıyla açılan davayla ilgili son bir güncelleme daha gündeme geldi.

Washington Eyaleti, Celsius İflas Davasına İlgili Taraf Olarak Katıldı

Washington Eyaleti Finansal Kurumlar Departmanı, Celsius’un iflas davasına katılan yeni ilgili taraf oldu.

Eyalet Başsavcı Yardımcısı Stephen Manning, davayı denetleyen Yargıç Martin Glenn‘den kendisini Washington’un mali düzenleyicisi adına kabul etmesini istedi ve onay aldı.

celsius

Washington, Alabama, Kentucky, New Jersey ve Texas’taki menkul kıymet düzenleyicileri, şirketin Haziran ayında müşteri ödemelerini askıya almasının ardından Celsius hakkında soruşturma başlattı.

Vermont Mali Düzenleme Departmanı, Eylül ayında şirketin yapısının bir Ponzi planına benzediğini öne sürdüğünde Celsius ile ilgili şunları söyledi:

“Bu, yüksek düzeyde bir finansal kötü yönetimi gösteriyor ve aynı zamanda, en azından bazı noktalarda, mevcut yatırımcılara getirilerin muhtemelen yeni yatırımcıların varlıklarıyla ödendiğini gösteriyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner