Yükleniyor...

CFTC, Yasadışı Faaliyet İddiasıyla Ooki DAO’ya Dava Açtı

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), komisyona kayıtlı olmadığı için Ooki DAO'ya dava açtı.

CFTC Yasadisi Faaliyet Iddiasiyla Ooki DAOya Dava Acti

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), komisyona kayıtlı olmadığı için Ooki DAO’ya dava açtı.

CFTC davayı, Ooki DAO‘nun komisyona kayıtlı olmaması nedeniyle başlattı. Komisyon, bZx DAO’nun (yeni ismi Ooki DAO) yeniden markalaşması da dahil olmak üzere token sahipleri tarafından alınan çeşitli yönetim kararlarını ortaya çıkarmaya çalışıyor.

CFTC’den Ooki DAO’ya Dava

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Perşembe günü geç saatlerde bZeroX, LLC ve kurucuları Kyle Kistner ve Tom Bean için 250 bin dolar cezası olan bir uzlaşma açıkladı. Uzlaşmanın yanı sıra, komisyon tarafından Ooki DAO’ya dava açıldı.

Dava, Kaliforniya Kuzey Bölgesi ABD Bölge Mahkemesinde açıldı. CFTC şikayetinde, Ooki DAO’yu merkeziyetsiz yapısını düzenleyici gözetimden kaçmak için kullanmakla suçladı. Komisyon, Ooki DAO, hiçbir zaman hiçbir şekilde komisyona kayıtlı olmadı açıklamasında bulundu.

DAO

CFTC tarafından yayınlanan uzlaşma emrinde ise kurucu Kistner, Bean ve bZeroX’in mevcut emtia yasalarına göre kayıt olmayarak yasadışı faaliyetlerde bulundukları belirtildi. Komisyon ayrıca, kurucuları kara para aklamayı önleme yasalarına uymamakla suçladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner