Yükleniyor...

Cardano Valentine Yükseltmesi Tamamlandı

Cardano (ADA), "Valentine" adıyla yeni yükseltmesini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini duyurdu.

ada

Cardano (ADA), “Valentine” adıyla yeni yükseltmesini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini duyurdu. Yükseltmenin ADA üzerindeki etkisi nasıl olacak?

Valentine, Cardano blockchain‘i üzerinde gerçekleşen güvenlik ve ortak çalışabilme özelliklerini geliştirmeye yönelik yükseltme olarak duyuruldu. Bu sabah, Cardano ağı üzerinde gerçekleşen canlı yayın ile Valentine yükseltmesi duyuruldu.

Valentine Yükseltmesinin ADA’ya Hangi Faydaları Olacak?

Valentine yükseltmesi, ağ üzerinde inşa edilmiş merkeziyetsiz (DeFi) uygulamalara yönelik zincirler arası iyileştirmeler sağlayacak. Gerçekleşen Valentine yükseltmesi, ADA blockchain’in akıllı sözleşme platformu olan Plutus üzerinde çalışacağını bildirdi. Ayrıca Plutus platformu üzerinden yapılan çalışmalar ışığında merkeziyetsiz uygulama (DApp) geliştirmeleri olacağını ekledi.

DApp inşaası, kullanıcılara birçok kolaylık sağlıyor. Kullanıcıların farklı blokchain’ler ile iletişime girmesi kolaylaşıyor. Aynı zamanda Cardano DAppler ile sunulan finansal hizmetlere çeşitli imkanlar sunarak blockchain erişimine fayda sağlıyor.

DAppler, tokenı kullanan kişilerin borç alma ve borç verme işlemlerinde akıllı sözleşmelere güvendiğini belirtti. Oluşan güven ile birlikte Cardano’nun yerel token’larına olan faydası giderek artmakta. Bu gelişmelerin ışığında ADA, son 24 saat içerisinde iyi performans göstererek yüzde 8 fiyat artışı yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner