Yükleniyor...

Cardano’da Son Durum Ne? Güncelleme Neden Ertelendi?

Haftanın son gününde gündeme baktığımızda Cardano’nun beklenen güncellemesinin yine ertelendiğini görüyoruz.

Haftanın son gününde gündeme baktığımızda Cardano’nun beklenen güncellemesinin yine ertelendiğini görüyoruz. Bugün sizlerle birlikte Cardano’nun güncellemesinin neden ertelendiğini, ve Cardano hakkındaki son gelişmeleri inceleyeceğiz. 

Güncelleme Yeniden Ertelendi 

Cardano ekibi geçtiğimiz ay Cardano Vasil hard fork güncellemesinin Temmuz ayı sonunda gerçekleşeceğini açıklamıştı fakat merakla beklenen güncelleme birkaç hafta daha ertelenmiş oldu. Geliştiriciler Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın daha önce belirttiği gibi güncelleme tamamen kusursuz olmadan sisteme adapte etmemeye kararlı. IOG Teknik Müdürü Kevin Hammond konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Açıkçası bulunduğumuz durumda, gerçek Vasil hard fork’u hayata geçirmemiz için birkaç hafta daha var. Bu inanılmaz derecede önemli. Sorunsuz bir süreç sağlamak için tüm kullanıcılar, hard fark boyunca ilerlemeye hazır olmalıdır.” İfadelerini kullandı. 

Genel olarak güncellemenin ertelenme sebebi olarak geliştiricilerin güncellemenin kusursuz işlemesi için daha fazla teste ihtiyacı olması gösterilebilir. Güncellemenin birkaç hafta ertelenediğini göz önünde bulundurursak bir erteleme daha olmazsa güncelleme Ağustos ayında gerçekleşebilir. 

Cardano En Gelişmiş Blockchain

GitHub geliştirme faaliyetleri göz önünde bulundurulduğunda Santiment Cardano’nun en yaygın blockchain ağı konumunda olduğunu söylüyor. Santiment yakın zamanda paylaştığı bir Twitter gönderisinde:” Kod gönderimleri, sorun etkileşimleri ve daha fazlasına ilişkin analizimize göre Cardano, piyasada en gelişmiş kripto para birimi olarak hüküm sürüyor” ifadelerini kullandı. 

Cardano’dan Yeni Kilometre Taşı

Cardano son zamanlarda yeni bir kilometre taşına ulaştı. Zaman zaman yaşanılan kesintilerle gündeme gelen blockchain ağlarının aksine Cardano, çalışma süresinde önemli bir dönüm noktasını geride bırakmış oldu. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre, çok fazla yoğunluk olmasına rağmen ağ 1760 gündür yani yaklaşık 5 yıldır kesintisiz hizmet veriyor. Uzmanlar Cardano ağındaki bu sorunsuz performansın, Cardano’nun en aktif geliştirilmiş blokzincir ağlarından biri olmasından kaynaklı olduğunu söylüyor. 

Cardano Fiyatı

Piyasa geneliyle paralel olarak hareket eden Cardano fiyatı son 24 saatte %7,24 artış yaşayarak 53 cent seviyesinden fiyatlanmaya devam ediyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner