Yükleniyor...

Elon Musk – Twitter Davasında Duruşma Tarihi Belli Oldu

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almak istemesi ve devamında vazgeçmesi sonrası yaşanan krizler devam ediyor.

Elon Musk Twitter Davasinda Duruşma Tarihi Belli Oldu

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak istemesi ve devamında vazgeçmesi sonrası yaşanan krizler devam ediyor. Yakın zamanda yapılan davada Musk, mahkemenin en erken duruşma tarihinin 13 Şubat 2023’e verilmesini talep etmiş ve talebi reddedilmişti. Twitter ise Eylül 2022’ye kadar hızlandırılmış bir duruşma talep etmişti. Son olarak duruşma tarihi açıklandı.

Elon Musk – Twitter Davasında Duruşma 17 – 21 Ekimde Gerçekleşecek

Elon Musk ve Twitter arasındaki davada planlanan duruşma tarihi yargıç tarafından açıklandı. Dünyanın en zengin adamı ve dev sosyal medya şirketi 17 Ekim-21 Ekim tarihleri ​​arasında dört gün süreyle mahkemede olacak.

Bu davada Musk, Twitter’ın iddia ettiği bot oranlarının çok daha fazla olduğunu söylerken, Twitter aksini iddia ederek Musk’ın satın alımdan vazgeçmesinin marka değerine zarar verdiğini iddia ediyor. Ek olarak Twitter, milyarderin mümkün olan en erken tarihte mahkemede yargılanmasını istiyor. Elon Musk Musk ise duruşmanın Şubat 2023’te yapılmasını istiyor.

Twitter Delaware Chancery Mahkemesi’ne başvurmuş ve Musk, haberlere bir tweet ile yanıt vermişti. “Ah ironi lol”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner