Yükleniyor...

Arbitrum, Nitro Yükseltmesini Test Ediyor

Blockchain teknolojileri tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor.

Arbitrum Nitro Yükseltmesini Test Ediyor1

Blockchain teknolojileri tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Son olarak Arbitrum, Nitro yükseltmesini test ağında yayınlamaya başladı. Yapılan açıklamalara göre bu testin başarılı olması durumunda Arbitrum, Nitro’yu birkaç hafta içerisinde mainnet‘te yayımlayacak.

Arbitrum için Nitro Yükseltmesi Yolda

Arbitrum, Ethereum’da aktif olarak kullanılan bir Layer-2 çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Hâlihazırda TVL miktarında ilk sırada yer alan proje, tüm Blockchain ağları içerisinde ise 7. sırada yer alıyor. Ağın bir süredir üzerinde çalıştığı Nitro yükseltmesi ise verimlilik odaklı bir yükseltme konumunda.

Nitro’nun piyasaya sürülmesi, Ethereum için çok önemli. Öyle ki ana ölçekleme çözümlerinden birini daha da verimli hale getirmek ağın trafiğinde de iyileştirmeler anlamına geliyor. Abritrum, daha da hızlı ve daha ucuz işlemleri destekleyerek ağın daha fazla ölçeklenebilir olmasını sağlayacak.

Konu hakkında konuşan Arbitrum CEO’su Steven Goldfeder şu ifadelere yer verdi:

“Nitro, Ethereum’un kapasitesinin önemli ölçüde artırarak ölçeklerin birçok katına çıkarmamıza izin verecek”

Nitro güncellemesinin arkasındaki teknoloji ise WebAssambly’ye (WASM) dayanıyor. Bu, ihtilaflı olmaları durumunda işlemlerin kanıtlarını oluşturan ikincil bir kısım görevi görüyor. WASM uygulaması, L2 Arbitrum motorunun (Arbitrum Sanal Makinesi) standart araçlar ve dillerle yazılmasını ve derlenmesine olanak sağlıyor. Böylece mevcut özel tasarlanmış dil, derleyicinin yerini alabiliyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner