Yükleniyor...

Cardano’daki İyileşmeye Rağmen, ADA Fiyatı Düşebilir

Cardano'da yaşanan iyileşmelere rağmen zincir üzerindeki metrikler ADA fiyatlarında düşüş yaşanabileceğini gösteriyor.

cardano iyilesmesine ragmen ada fiyatlarinda dusus yasanabilir

Cardano’da yaşanan iyileşmelere rağmen zincir üzerindeki metrikler ADA fiyatlarında düşüş yaşanabileceğini gösteriyor.

Shelley, projenin ana ağını kullanmaya başladıktan sonra perakende yatırımcıları Cardano’ya olan ilgisini kaybediyor. Shelley’nin ardından ADA fiyatlarındaki ani artış sürdürülemezdi ve fiyatlar yıllık yüksek seviyelere ulaştıktan sonra %34 düşüş yaşadı.

Analistlere göre ADA kritik olan 0.114 dolarlık destek seviyesinin üzerinde tutunamazsa muhtemelen kayıp yaşamaya devam edecek. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 0,124877 dolardan işlem görüyordu.

Kısa Vadede Kötümser Bakış Var

Cardano son birkaç gün içinde %20’den fazla artış göstermiş olsa da, zincir içi ölçümler ADA için kısa vadeli fiyatlar konusunda kötümser.

Cardano’nun son fiyat hareketi, Shelley’nin 29 Temmuz’daki lansmanının sonucunda yaşandı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, protokolün nihayet proof-of-stake konsensüsü algoritmasına geçiş yaptığını açıkladıktan sonra, ADA, lansmandan önce yıllık en yüksek seviyeye ulaşarak %182 oranında değer kazanmıştı. Hardfork’u takiben, heyecan azaldı ve ADA %34’lük bir düşüşle 0,102 dolara geriledi.

O zamandan beri, Cardano bu kayıpların bir kısmını geri kazanarak %22’lik bir kazanç elde etti ve 0.124 dolar seviyesine yerleşti. Bununla birlikte, farklı zincir içi ölçümler, boğaların fiyatları daha fazla hareket ettirmekte zorlanacağını gösteriyor.

Düşüş Yaşanabilir

IntoTheBlock’un “In/Out of the Money Around Price” (IOMAP) modeli, 0,114 doların Cardano’nun trendinde önemli bir rol oynadığını tahmin ediyor. İşlem geçmişi, bu fiyatın altına düşme gibi bir durumun ADA için en büyük engel olduğunu gösteriyor. Burada 12 binden fazla adres önceden 2 milyardan fazla ADA satın almıştı. Bu alan, düşüşten kaynaklanan satış baskısının bir kısmını emebilir ve Cardano’nun daha da düşmesini önleyebilir.

Bununla birlikte, eğer bu destek seviyesi kırılırsa, o zaman yukarı yönde bahis yapanlar için felaket olabilir. IOMAP, ADA’nın yükseliş trendini güçlendiren bir sonraki önemli arz seviyesinin 0,085 dolar civarında olduğunu gösteriyor. Her ikisi de kırılırsa, ADA sahipleri yatırımlarının %30 daha düşmesini beklemelidir.

Ağ büyümesindeki düşüş eğilimi, yakın gelecekte fiyat artışı için kırmızı bir bayraktır. Genellikle, ağ büyümesindeki sürekli düşüş, kötüleşen fiyatların önde gelen bir göstergesidir. Yeni oluşturulan adreslerin eksikliği, ağdaki düzenli token giriş ve çıkışlarını ve dolayısıyla likiditeyi etkileme eğilimindedir, bu nedenle analistlere göre trader’ların dikkatli olmasında fayda var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner