Yükleniyor...

Cardano’nun (ADA) Tamamen Merkeziyetsizleşmesine Saatler Kaldı!

Son zamanların en çok konuşulan altcoin'lerin biri olan Cardano (ADA) bugün bir kilometre taşını daha geride bırakacak.

cardano merkeziyetsiz

Son zamanların en çok konuşulan altcoin’lerin biri olan Cardano (ADA) bugün bir kilometre taşını daha geride bırakacak. Cardano’nun tümüyle merkeziyetsiz bir yapıya bürünmesine sadece saatler kaldı. 

Cardano’nun arkasındaki şirket IOHK, ilerleyen saatlerde Cardano ağında blok oluşturma üzerindeki kontrolünü tamamen bırakacak. Böylece ağ sadece ADA stake havuzları tarafından yönetilirken, tümüyle merkeziyetsiz bir yapı halini alacak. Kısacası bu akşamdan itibaren tüm bloklar yalnızca ADA staker’ları tarafından üretilecek.

ADA Fiyatında Artış

ADAUSD paritesi, son zamanlarda fiyatındaki önemli artışlarla da gündemde. Popüler altcoin Coingecko verilerine göre yazının yazıldığı sırada 1.19 dolardan işlem görüyordu. Verilere göre ADA, son 1 senede %3877.5 oranında yükseliş gösterdi. Kripto para birimi ayrıca son 1 haftada da %6 kazanç sağladı.

Cardano’da önceki gün son olarak full-node cüzdan “Daedalus” yeni bir güncelleme almıştı. Güncelleme ile birlikte, kullanıcıların yerel token’ları alıp göndermesine izin veren bir yenilik eklenmiş oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner