Yükleniyor...

Cardano’nun Alonzo Güncellemesi Başarıyla Gerçekleşti, Hoskinson’a Göre Sırada Ne Var?

Cardano ağının Alonzo güncellemesi dün gece resmen gerçekleştirdi.

cardano alonzo

Cardano ağının Alonzo güncellemesi dün gece resmen gerçekleştirdi.

Bu güncellemeyle beraber akıllı sözleşme yetenekleri ağa geliyor ve artık geliştiriciler ağ üzerinde merkezi olmayan finans (DeFi) platformları, non-fungible token’lar (NFT’ler) ve stablecoin’ler gibi bir dizi yeni proje ve uygulama başlatabilecek.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, platformun kendi akıllı sözleşme çağını başlatmasının tüm kripto varlık endüstrisi için faydalı olacağını söyledi:

“Çok uzun süre çalıştık. Bu ekibin bazı üyeleri dört yılı aşkın süredir çalışıyor. Biz işimizi yaptık, ödevimizi yaptık. Yüzlerce sunum, onlarca bildiri yaptık. O kadar çok kod yazıldı ki, endüstri için en iyi endüstriyel model olduğunu düşündüğümüz bir deney olarak, her zaman her yerde faydalı olan çok yeni bir model oluşturmak için çok fazla düşünerek çalıştık.”

Hoskinson, bu önemli güncellemeyle beraber Plutus uygulamasının yeni sürümünün piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere ekosistem için bir sonraki adımı bekliyor:

“13 Eylül Pazartesi sabahı uyanacağız. Her zamanki gibi birçok iş olacak. Ağ muhtemelen çok daha fazla yük altında olacak çünkü insanlar bir şeylerle oynuyor ve bir şeyleri test ediyor ve bu sorun değil. Ve birkaç hafta sonra, Plutus uygulamasının arka ucunun en yeni ve en iyi sürümü yayınlanacak ve Cardano 2021 zirvesi olacak. Ve bir bütün olarak ekosistem üzerinde büyük bir spot ışığı olacak. Bu harika bir etkinlik olacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner