Yükleniyor...

Utrust (UTK) Nedir?

İşletmelerin dijital para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul etmelerine olanak tanıyan bir platform olan Utrust, geleneksel ödeme platformlarının tüketiciler için sunduğu korumasını ve güvenilirliğini sağlarken dijital para birimlerini ana akım tüketicilere getirmeyi amaçlıyor.

utk

İşletmelerin dijital para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul etmelerine olanak tanıyan bir platform olan Utrust, geleneksel ödeme platformlarının tüketiciler için sunduğu korumasını ve güvenilirliğini sağlarken dijital para birimlerini ana akım tüketicilere getirmeyi amaçlıyor. E-ticaret, mobil ödemeler ve kripto varlıkların kesişme noktasında bulunan Utrust, işletmeler için bir API ve müşteriler için UX sunuyor.

UTK coin, temel bir ödeme aracı olmayı hedefleyen Utrust’ın kendi tokenidir. Utrust, kendi yerel tokeni UTK dahil olmak üzere birden çok dijital para birimini destekliyor.

Öncelikle internetten dijital veya fiziksel olarak mal satan bir kuruluşu ele alalım. Satıcı malı satmak için siteye koyar, daha sonra alıcı bu malı almak için belli ödeme yöntemlerinden birini seçer. Diyelim ki bu yöntemlerden biri Utrust ödeme modeli olsun. Bu modelde alıcı siparişini verir ve sipariş düştükten sonra ödeme hangi coin ile yapılırsa yapılsın Utrust bunu anında fiat paraya çevirir ve fiyat hareketlerinden iki tarafı da korumaya çalışır. Alıcı mal ve hizmeti elindeki coinler ile alır ve daha sonra satıcıya malın değeri fiat para birimi olarak ödenir.

Eğer ortada bir anlaşmazlık var ise veya ürün iadesi gibi problemlerde UTK bir hakem gibi davranır ya alıcıya coinlerini geri verir ya da satıcıya para ödemesini gerçekleştirir.

Utrust Platformunun Diğer Platformlardan Farkı Nedir?

Utrust Platformu, dünyayı dijital para birimlerinin benimsenmesine yönlendirerek her işlemle ödemeleri demokratikleştirmeyi hedefliyor. Şirketin hedefleri arasında, yarının parası için en iyi Blockchain ödeme çözümü ile dijital para birimlerinin gücünü dünyanın işletmelerine ve insanlarına getirmek yer alıyor.

Öte yandan Utrust kendisini, “e-ticaret işletmelerine dijital para birimlerini kabul etme ve sadece geleneksel ödeme yöntemleriyle elde edemeyecekleri tüm avantajları elde etme gücü veren kusursuz bir entegrasyon” olarak tanımlıyor. Ayrıca platform, dünya üzerinde neredeyse her sektörde 180’den fazla ülkede işletmelere güç veriyor ve 30’dan fazla para birimini destekliyor. Blockchain desteği ile de küresel şirketlerin daha hızlı büyümesinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Bunlara ek olarak Utrust satıcı kontrol panelinin kullanımının oldukça kolay olduğu belirtiliyor. İşletmelerin verimliliğinin takibinin öncelikleri olduğunu ifade eden platform, kontrol paneli ile sipariş ayrıntılarının, ödemelerin, işlemlerin ve iadelerin kontrolünün çok kolay olduğunu belirtiyor. Ayrıca sorunsuz entegrasyon sayesinde kullanıcıların kod incelemesi için uzun süre beklemesine gerek kalmıyor. Dolayısıyla online mağazalar kripto para birimlerini sorunsuz ve hızlı bir şekilde kabul etmeye başlayabiliyor.

Utrust Wallet ile kullanıcılar her zaman her yerde varlıklarını kontrol edebiliyor. Utrust Wallet, işlemleri platformun içinde anında gerçekleştirerek Blockchain doğrulama bekleme sürelerinin kısaltılmasını sağlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner