Yükleniyor...

Cardano’nun yeni teknolojisi Warp Transactions nedir?

Warp Transactions, Cardano blokzincir ağının yeni geliştirdiği bir sistemdir.

warp transactions 1

Warp Transactions, Cardano blokzincir ağının yeni geliştirdiği bir sistemdir. Bu yeni sistem sayesinde artık token transferi yapmak için gerekli olan minimum token miktarı tarih oluyor.

Warp Transactions nedir?

Cardano’nun en son yeniliği Warp Transactions, token transferleri için oyunun kurallarını değiştiriyor. Typhon Cüzdanına entegre edilen teknoloji, uzun süredir devam eden bir soruna çözüm sunuyor: token transferleri için gereken zorunlu minimum ADA. Genel olarak Cardano’da token göndermek, spam ve saldırılara karşı bir koruma olarak tokenlara eşlik etmek için minimum 1,14 ADA talep eder. Ancak yeni sistem bu gerekliliği ortadan kaldırmanıza olanak tanıyor.

warp transactions

Warp Transactions nasıl çalışır?

Warp İşlemlerini kavramak için öncelikle UTXO’lar hakkında temel bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Sistemin özünde, işlemler oluşturulur, imzalanır ve ardından ağ üzerinde yayınlanır. Warp İşlemleri, UTXO işlemlerinin özel bir türüdür. Çoklu imza teknolojisini kullanırlar ve akıllı sözleşmeler olmadan işlev görürler. Hem gönderici hem de alıcı işlemi imzalar ve bu da işlemi işbirliğine dayalı hale getirir.

Warp İşlemleri Typhon Wallet kullanıcılarına özeldir. Taraflardan herhangi biri işlemi iptal edebilir veya reddedebilir. Tokenler, işlem tamamlanana veya iptal edilene kadar geçici olarak “kilitlenir”. Alıcı imzalamazsa işlemler 24 saat sonra sona erer.

Minimum ADA gereksinimini karşılamak için alıcının UTXO’ları kullanılır. Daha basit bir ifadeyle, alıcının cüzdanı ADA faturasını ödüyor ve göndericiyi ekstra masraftan kurtarıyor. Çoklu imza işlemleri Cardano’nun eski zamanlayıcılarıdır. Typhon Wallet bu süreci modernize ederek birkaç tıklama kadar basit hale getirmiştir. Alıcı, gelen bir işlemi fark edecek ve tokenları kabul etmek için imzalaması gerekecektir. Tam tersi durumda ise işlem istenirse reddedilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner