Yükleniyor...

Cardano’yu (ADA) Geliştiren IOHK, Afrika’da Eğitimi Daha Erişilebilir Hale Getirmek İçin EBU ile Ortaklık Kurdu

Cardano'nun (ADA) arkasındaki şirket olan IOHK, Afrika ülkelerindeki öğrencilere daha fazla eğitim seçeneği sağlamak için Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi (EUB) ile işbirliği yaptı.

cardano 1

Cardano’nun (ADA) arkasındaki şirket olan IOHK, Afrika ülkelerindeki öğrencilere daha fazla eğitim seçeneği sağlamak için Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi (EUB) ile işbirliği yaptı.

IOHK, Afrika ülkelerinde eğitimi daha erişilebilir, uygun fiyatlı ve adil hale getirmek için EBU ile ortaklık kurdu.

“IOHK ile Lüksemburg Avrupa İşletme Üniversitesi arasında yeni ve heyecan verici bir ortaklığı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz”

Kurum, 36’dan fazla küresel kuruluşa yayıldı ve şu anda Afrika’da 2.000 öğrenciye eğitim veriyor. Bununla birlikte, IOHK kıtada eğitim programları ve daha ileri eğitim projeleri sunmayı hedefleyecektir. İşbirliği aynı zamanda yerel öğrencilere eğitim materyallerine ücretsiz erişim de sağlayacak.

Üniversite, Cardano’nun akıllı sözleşme platformları olan Plutus ve Haskell’deki programdan dersler sunacak.

IOHK daha önce de Afrika ülkeleriyle çeşitli işbirlikleri yapmıştı. Şirket Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile blockchain tabanlı bir ulusal kimlik sistemi üzerinde çalışmak için ortaklık kurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner