Yükleniyor...

Cayman Adaları Düzenleyicisi, Binance’in Bölgedeki Faaliyetlerini Araştırıyor

Binance, Cayman Adaları düzenleyicisi tarafından inceleniyor.

binance

Binance, Cayman Adaları düzenleyicisi tarafından inceleniyor.

Cayman Adaları Para Otoritesi, yakın zamanda yayınlanan bir kamu açıklamasına göre, bildirilen işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance’in Cayman Adaları’ndan faaliyet yürütme yetkisine sahip olmadığını iddia ediyor. Düzenleyici, şu anda ticaret platformunun gözetimi kapsamına giren herhangi bir faaliyeti olup olmadığını araştırıyor.

Cayman Adaları, artık hedeflerinde Binance’in bulunduğu büyüyen yetki alanları listesinde Birleşik Krallık, Singapur, Japonya, Almanya ve Kanada’ya katıldı. Denizaşırı İngiliz toprakları, dünyanın en büyük vergi cennetlerinden biri olarak biliniyor. PwC tarafından yakın tarihli bir rapora göre, kripto para hedge fonları için en popüler yer (ABD ile birlikte).

The Block’ta yer alan bilgilere göre Cayman Adaları Para Otoritesi (CIMA), Binance’in bölgeye dahil edildiğine dair basında çıkan haberlere rağmen, düzenleyici tarafından Adalardan veya Adalar içinde bir kripto borsası işletmesi için lisans verilmediğini söyledi. Cuma günü yayınlanan bir duyuruda CIMA, kamuoyuna Binance, Binance Group veya Binance Holdings Limited’in hiçbirinin İngiliz denizaşırı topraklarından veya bu topraklarda bir kripto borsası işletmek için düzenleyici gözetimi altında olmadığını bildirdiğini söyledi.

“Otorite şu anda Binance, Binance Group, Binance Holdings Limited veya bu şirketler grubuna bağlı başka herhangi bir şirketin, Otoritenin düzenleyici gözetimi kapsamına girebilecek Cayman Adaları’nda veya içinde faaliyet gösteren herhangi bir faaliyeti olup olmadığını araştırıyor.”

CIMA açıklamada ancak olası yanlış davranışlarla ilgili herhangi bir suçlamada bulunmadı.

Geçen yıl, birden fazla medya raporu Binance’in Cayman Adaları’nda bir merkezi olduğunu belirtti. Bununla birlikte, CEO Changpeng Zhao, borsanın hiçbir merkezinin olmadığını iddia ederek, borsanın gerçekte nerede olduğunu açıklamak konusunda isteksiz.

Ülke, borsanın geçen Şubat ayında orada faaliyet göstermek için lisanslı olmadığını doğrulayana kadar Malta Binance’in evi olarak kabul edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner