Yükleniyor...

CBOE’den Fidelity’nin #Bitcoin ETF’sini Listelemek İçin Yeni Bir Adım Geldi

Cboe Global Markets Inc.

etf

Cboe Global Markets Inc., Fidelity’nin Bitcoin borsası yatırım fonunu (ETF) listelemek için başvuruda bulundu. Cboe, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuruda Fidelity’nin Wise Origin Bitcoin Trust’ı listelemeyi istediğinden bahsetti ve ürünün potansiyel manipülasyonu hakkındaki endişelerin hafiflediğini dile getirdi.

SEC Başkanının Açıklamalarına Rağmen Başvuru Geldi

SEC Başkanı Gary Gensler da daha önce haberini verdiğimiz gibi kripto para piyasasının yeni kurallara ihtiyaç duyduğunu bunun nedeninin de yatırımcıların koruması gerektiği olduğunu söylemişti. Bu yorumlar Gensler’in kripto para ürün onaylarına daha sempatik yaklaşabileceği fikrinin aksine düşünceler olarak değerlendirildi.

Yine de buna rağmen Cboe, yetkililerden yeşil ışık isteyen bir dizi Bitcoin ETF’lerinden biri olan VanEck Bitcoin fonu gibi araçların onaylanması için dilekçe sundu. SEC, ABD’de bu tür ürünleri listelemeye yönelik girişimleri defalarca geri çevirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner