Yükleniyor...

EOS’un Arkasındaki Şirket Block.one, Kripto Para Borsası Kuruyor

Destekçileri arasında Peter Thiel, Alan Howard ve Louis Bacon gibi milyarderlerin bulunduğu bir blokzinciri platformu olan Block.

Destekçileri arasında Peter Thiel, Alan Howard ve Louis Bacon gibi milyarderlerin bulunduğu bir blokzinciri platformu olan Block.one, geleneksel borsaların niteliklerini merkeziyetsiz finansmanın faydalarıyla birleştirmeyi amaçlayan bir kripto borsası kurmayı planlıyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Bloomberg haberine göre Bullish adı verilen borsa, yaklaşık 10 milyar dolarlık dijital varlık ve nakit ile Block.one tarafından başlatılacak. Bu başlangıç fonu, yaklaşık 9.7 milyar dolar değerinde 164.000 Bitcoin, 100 milyon dolar nakit ve Block.one işlemlerini destekleyen 20 milyon EOS token’ını içeriyor. Block.one Salı günü yaptığı açıklamada, bir finansman turunda daha 300 milyon dolar topladığını açıkladı. 

Borsa, getiri üreten stratejileri en üst düzeye çıkarmak için popülerliği artan DeFi’nin merkeziyetsiz mimarisi ile mevcut blokzinciri teknolojisinden yararlanmaya çalışıyor. Duyuru, Coinbase Global Inc.’in geçtiğimiz ay Nasdaq’taki çıkışının ardından gerçekleşti. Nastaq başlangıçta ABD’nin en büyük kripto borsasına 100 milyar dolardan fazla değer biçmişti. Hamle, EOS teknolojisini yeniden canlandırmak için önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Bullish, kurumsal ve bireysel yatırımcılara bankalar gibi aracılar kullanmadan bir DeFi uygulamasında piyasa yapma, borç verme ve portföy yönetimi hizmetleri sunacak. Block.one İcra Kurulu Başkanı Brendan Blumer konu hakkında şunları söyledi:

“Borsa, kurumlara ve bireylere en son kripto para birimi yatırım stratejilerine daha iyi ve daha güvenli erişim sunacak.” 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x