Yükleniyor...

Celsius, DeFi Platformlarına Olan Tüm Borcunu Ödedi

Kripto kredi platformu Celsius, DeFi platformlarına olan tüm borcunu ödedi.

Avukat Celsius'un 750 Milyon Dolarlık Sigortası Bir Adatmaca

Kripto kredi platformu Celsius, DeFi platformlarına olan tüm borcunu ödedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce Aave ve Maker’dan aldığı borçları kapatan Celsius, Compound’a olan borcunu da ödeyerek önemli bir yükten kurtuldu.

Likidite problemleriyle karşı karşıya kalan Celsius Network, Compound’a olan borcunu ödeyerek 200 milyon dolarlık rehinli teminatı serbest bıraktı.

Celsius, günün erken saatlerinde Compound’a 50 milyon dolar ödedi ve 10.000 Wrapped Bitcoin’i geri aldı. 10.000 WBTC, yaklaşık 195 milyon dolar değerinde.

Etherscan’in verileri, Celsius’a bağlı bir cüzdanın Compound’a 50 milyon dolarlık DAI aktardığını gösteriyor. Verilen paranın ardından Compound, 6.900 ve 3.100 WBTC’yi iki parça şeklinde Celsius’a geri verdi.

Celsius’un aldığı kredilerin aşırı teminatlandırılmış olduğunu hatırlarmakta fayda var. Bu durumda kredi alan kişinin veya kurumun, kredi değerinden daha fazla dijital varlığı kilitlemesi anlamına gelir.

Aşırı teminatlandırılan kredilerin ödenmesi, Celsius’un likiditesi için pozitiftir. Zira bu durumda ödenen borçtan daha fazlası geri alınır.

Celsius, Temmuz ayının başından bu yana Maker’a 223 milyon dolar, Aave’ye 235 milyon dolar ve Compound’a 258 milyon dolar geri ödedi.

celsi

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x