Yükleniyor...

Celsius, elindeki Ether’leri (ETH) adeta borsalara yıktı!

Celsius, dün akşam saatlerinde kripto para borsalarına 1 milyar dolarlık Ether (ETH) transfer etti.

Celsius ETH Ether transfer

Celsius, dün akşam saatlerinde kripto para borsalarına 1 milyar dolarlık Ether (ETH) transfer etti.

Kripto para piyasası güne temkinli bir başlangıç yaptı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 40 bin dolar mücadelesi sürerken, altcoin’lerin bazılarında geri çekilmeler meydana geldi.

Kripto piyasasının temkinli geçtiği bugünlerde, iflas sürecini yürüten ve yeniden yapılanmaya çalışan Celsius’tan dikkat çeken bir hamle geldi. Celsius, elinde bulunan 1 milyar dolarlık 459.561 Ether’i (ETH) adeta borsalara yıktı.

celsius şirket

Celsius’un hamlesi dikkat çekti: Yüklü Ether (ETH) transferi!

11 Mayıs 2022 yılında gerçekleşen Terra kriziyle birlikte iflas bildiren Celsius, uzun süredir yeniden yapılanma içerisinde. Celsius, iflastan çıkmak ve yeniden piyasaya girmek için yoğun uğraş veriyor. Şirket, özellikle elinde bulunan kripto varlıklarını satarak yükümlülüklerini yerine getirmeye çalışıyor.

Zincir üstü veri inceleme platformu Lookonchain, Celsius’un geçtiğimiz akşam sansasyonel bir transfere imza attığını duyurdu. Celsius, elinde bulunan 459.561 (1 milyar dolar) Ether’i (ETH) kripto borsalarına taşıdı. Muhtemel satış amacıyla yapılan bu işlem, kripto yatırımcılarının tepkisini çekti.

Celsius, elinde bulunan ETH’leri 4 farklı borsaya aktardı. İflas süreci yürüten şirket, 297.454 ETH’yi (656,3 milyon dolar) Coinbase Prime’a aktardı. Ayrıca şirket, 146,507 ETH’yi (323,3 milyon dolar) de Paxos’a aktardı. Paxos’un stablecoin hizmeti verdiğini hatırlatmakta fayda var.

Şirketin diğer transferleri ise 7.800 ETH (17,2 milyon dolar) FalconX’e ve 7.800 ETH Coinbase’e şeklinde gerçekleşti.

Celsius’un tek seferde 1 milyar dolar değerindeki ETH’lerini borsalara transfer etmesi, satış yapıldığı şeklinde yorumlandı. Şirket, yeniden yapılanma sürecinde sermaye oluşturmayı hedefliyor. Yapılan işlemlerden sonra, Celsius’un elinde 62.468 ETH (139 milyon dolar) kaldı.

Celsius’un yaptığı işlemler, ETH fiyatını etkilemedi. Altcoin’lerin lideri ETH, 2.200 dolar bandında işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner