Yükleniyor...

Celsius, Münhasırlık Süresini Uzattı

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius, münhasırlık süresini 15 Şubat'a kadar uzatmak için mahkemeden onay aldı.

Celsius Munhasirlik Suresini Uzatti

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius, münhasırlık süresini 15 Şubat‘a kadar uzatmak için mahkemeden onay aldı.

Sarsıcı bir şekilde iflas eden ve müşteri varlıklarını tehlikeye sokan kripto şirketi, mahkeme süreçlerine yoğun mesai harcıyor. Celsius, kripto endüstrisinin gelişmeye başladığı dönemin ortasında piyasa koşulları nedeniyle ayakta kalamadı. Özellikle müşteri fonları konusunda sorunların ortaya çıkması, düzenleyicileri de devreye soktu. Bu kapsamda şirket, varlığını devam ettirmek için yeni yollar aramaya başladı.

Celsius, Mahkeme Onayını Aldı

İflas eden ve uzun süredir hukuksal süreçlerle uğraşan Celsius, mahkemeden münhasırlık süresi için gerekli onayı aldı.

Celsius, müşterilerinin ve diğer paydaşlarının yararına hareket ettiklerinin altını çizdi. Ayrıca şirket, bu verilen süreyi bağımsız bir iş için planlamalar yapmaya devam etmek için kullanacağını dile getirdi. Mahkemenin uzatma onayı, Celsius‘un operasyonel likiditeyi sağlamak amacıyla bir stablecoin satışı planladığı zamanda geldi.

Bu stablecoin planı, iki mahkeme duruşmasında tartışılmıştı. Kripto kredi platformuna göre, stablecoin hakkında mahkemenin önümüzdeki hafta karar vermesi bekleniliyor.

Şirket, münhasırlık süresinin uzatılması için onay talep eden bir önergeyi Kasım ayının ilk yarısında sunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner