Yükleniyor...

Pitbull (PIT) Coin Nedir?

Pitbull Coin, merkeziyetsiz bir kripto topluluğu projesidir.

pitbull coin

Pitbull Coin, merkeziyetsiz bir kripto topluluğu projesidir.17 Mart 2021’de Binance Smart Chain (BSC) ekosistemiyle tanıtılan Pitbull Coin (PIT), yapılan tanıtımlara göre tamamen topluluğa bağlı ve merkezi kontrolün hiç olmadığı bir projedir. Yerel token’ı PIT Coin’dir.

Pitbull Coin; yazar, tercüman, yazılımcı, müzisyen, analist, website hazırlayanlar ve grafik tasarımcıları gibi çok farklı ve çok fazla sektörden kişinin bir araya gelmesiyle ve ortak çabaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Gelişmeye de aynı şekilde devam etmektedir. PIT Coin de Dogecoin ile başlayıp SHIB ile devam eden köpek trendinin bir parçasıdır.

Toplam arzı 100 katrilyon dolar olan toplam PIT Coin arzının yarısı yakılmıştır. Kalan arzı azaltmak ve Pitbull Coin’in değerini artırmak için her işlemden %4 kesinti yapılmaktadır. Bu %4’lük kesintinin yarısı otomatik olarak yakılırken; kalan yarısı Pitbull (PIT) Coin sahibi yatırımcılara ödül olarak dağıtılır. Pitbull Coin’in yatırımcılarına otomatik staking işlemi sunmaktadır.

pit coin

Pitbull Coin (PIT) ekibinin başlattığı 8 farklı proje bulunmaktadır. Bunları inceleyecek olursak:

  • PITSTORE: Online mağaza üzerinden Pıtbull Coin logolu eşyaların satışı yapılacak ve projeye kaynak sağlanacaktır. Bu fikir henüz hayata geçirilmedi, eğer topluluk hedefledikleri şekilde büyürse buradan ciddi kazançlar umuyorlar.
  • PITFARM: Yol haritalarında yazan diğer bir hedefleri, kullanıcıların madencilik yaparak PIT üretmesi, bunu yayınladılar.
  • PITLOTTERY: Elinde Pitbull Coin (PIT) bulunan kullanıcıların katılabileceği piyango etkinlikleri bu sistem üzerinde yapılacak. Bunun için de henüz tasarım süreçlerinin bitmediği konuşulmaktadır.
  • PITGAMES: Bazı oyunlar bu platform üzerinden topluluğa sunulacak ve kendi ekosistemlerine kazanç, popülerlik getirecek. Henüz tasarım aşamasında olan bu fikir hayata geçirilmedi.

Pitbull Coin’in avantajları şu şekildedir:

  • Günden güne dünyanın farklı yerlerinden ve farklı sektörlerden kişilerin katılımları ve katkılarıyla büyüyen bir sistemi vardır.
  • Merkezi kontrolün hiç olmadığı bir sistemdir. 
  • Güvenirlik açısından onaylı bir sisteme sahiptir.
  • Alım satım işlemleri çoğu kripto para borsasında rahatlıkla yapılmaktadır.
  • Yapılan bağışları şeffaf bir şekilde internet sayfasında paylaşmaktadır.
  • Pitbull coin kullanıcıları aynı zamanda sistem tarafından alınan işlem ücretlerinin belli bir kısmının ödül olarak kendilerine verilmesiyle aynı zamanda gelir de elde ederler.

Pitbull Coin’i topluluğa bağlı projeleri sunan Gate.io, MEXC, OKX, PancakeSwap, CoinEx gibi borsalar aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner