Yükleniyor...

Celsius Network, Yatırımcıları Yanıltmakla Suçlanıyor

Celsius Network, ABD düzenleyicileri tarafından yatırımcıları yanıltmakla suçlandı.

celsius network

Celsius Network, ABD düzenleyicileri tarafından yatırımcıları yanıltmakla suçlandı.

The Wall Street Journal’in haberine göre, Vermont düzenleyicileri, Celsius Network’ün yatırımcıları mali durumun hususunda yanlış yönlendirdiğini düşünüyor.

Celsius Network Yatırımcıları Yanılttı

Celsius CFO’su Chris Ferraro vermiş olduğu ifadede, şirketin kayıplarının 2020 yılına kadar gittiğini söyledi. Yaşanan piyasa düzeltmesi, kripto kredi platformunun düşüşünü hızlandırdı ve şirketin iflas açıklamasına neden oldu.

Bununla birlikte Celsius CEO’su Alex Mashinsky da dahil olmak üzere şirketin diğer yöneticileri de mali durum ile ilgili iyimser açıklamalar yapmayı sürdürdü. Mashinsky, firmanın büyük kayıplar yaşadığı bir dönemde, Celsius’un karda olduğunu iddia etmişti.

Celsius, yüksek oranları karşılayacak kadar gelir elde edemeyince faizleri ödemek için yatırımcı fonlarını kullanmak zorunda kaldı.

The Wall Street Journal’in haberinde, bunun potansiyel bir menkul kıymet dolandırıcılığı olabileceği vurgulandı.

Celsius Network, hatırlanacağı gibi Temmuz ayı ortasında iflas başvurusu gerçekleştirmişti.

Mashinsky, şirketin bilançosunda 1,2 milyar dolarlık boşluk olduğunu belirtti.

Celsius, Eylül ayı başlarında mahkemeden bazı kullanıcıların para çekme işlemlerine devam etmesini istedi. Şirket, bunun yalnızca ilk adım olduğunu dile getirdi.

Celsius, likidite krizi sebebiyle 12 Haziran’da para çekme işlemlerini askıya aldığını açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner