Yükleniyor...

Madenciler Ravencoin’e Mi Göç Ediyor? Ravencoin Fiyat Tahmini

Ravencoin Nedir?

Ravencoin Nedir?

Ravencoin, varlıkların yaratılması ve eşler arası aktarımı konusunda çalışan açık kaynaklı bir blockchain projesidir. Ravencoin, kullanıcıların bir ağ üzerinde gerçek dünyadaki varlıklar ve dijital varlıklar oluşturmasına ve ticaretine olanak tanımaktadır. Bu proje, bir Bitcoin hard fork kodu kullanılarak geliştirilmiş ve tamamen açık kaynaklı bir proje olarak ortaya çıkmıştı. Ravencoin’in adını nereden aldığıysa sizleri epey şaşırtacak. Ravencoin adını, George Martin tarafından yazılan ünlü roman dizisi Game Of Thrones’un Buz ve Ateşin Dansı serisinde yer alan ve hayal ürünü bir kıta olan Westeros’taki posta kuşlarından almaktadır.

Ravencoin Neden Yükseliyor? 

Ravencoin fiyatı, Ethereum’un Merge sürecine girmesinden yararlanarak iyi bir artış kaydetti. Ethereum’un hisse ispatı algoritmasına geçişiyle birlikte birçok madenci göç etmek zorunda kaldı. Bu madencilerin birçoğu Ethereum Classic ağını tercih ettiği gibi Ravencoin ağına da yöneldi. Bu da Ravencoin’in yükselişini tetikleyen faktörler arasında gösteriliyor. Aynı zamanda Ravencoin’in 31 Ağustos tarihinde KuCoin borsası üzerinde listelenmesi de yükselişin nedenleri arasında yer alıyor diyebiliriz. 

Ravencoin Anketlerde Öne Çıkıyor

Ağustos ayında node operatörü Cptovium tarafından gerçekleştirilen bir Twitter anketinde kullanıcılara Ethereum madencilerinin hangi Proof Of Work coine yöneleceği soruldu. Katılımcıların Ethereum Classic, Ergo, Ravencoin ve Flux arasında tercih yapmaları beklenirken katılımcıların Ergo’dan sonra en çok oyu Ravencoin’e verdiği görüldü. %45 oy olan Ergo’dan sonra Ravencoin %27 oy aldı. Muhtemelen Ethereum’un Merge güncellemesinden sonra birçok madenci Ethereum Classic ve Ergo’ya yönlenirken bir kısım madenci de Ravencoin’e yönelecek. Yükselişin sebepleri arasında da bu gösterilebilir. 

Ravencoin Fiyat Tahmini 

Ravencoin’in fiyat tahminine bakacak olursak Wallet Investor’ın yaptığı tahmine göre, Ravencoin için kısa vadeli görünüm, en son fiyat trendinin analizine ve bir dizi teknik göstergeye dayanarak düşüş gösteriyor. Algoritmaya göre Ravencoin fiyatının önümüzdeki 14 gün içerisinde 0,028 ile 0,031 dolar arasında dalgalanabileceği ve bunun sonucunda %20’ye varan küçük kazançlar veya kayıplarla sonuçlanabileceği tahmin ediliyor. Ravencoin’in şu anki fiyatına bakacak olursak son 24 saatte %23 yükselişle 0,044 dolar civarında fiyatlandığını görüyoruz. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner