Yükleniyor...

Cardano Kurucusu, Bitcoin Hakkında Yorumda Bulundu

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin (BTC) hakkında yorumlarda bulundu.

Cardano Kurucusu Bitcoin Hakkinda Yorumda Bulundu

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bitcoin (BTC) hakkında yorumlarda bulundu.

Hoskinson, Bitcoin’in ayakta kalabilmesi için ne yapması gerektiği hakkında kendi fikrini söyledi.

Hoskinson: Bitcoin, Cardano’nun Ofelimodus Protokolünü Kabul Etmeli

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin madenciliği de dahil olmak üzere tüm yoğun enerji gerektiren endüstrileri çökertmekle ilgili son Beyaz Saray önerileri hakkında yorum yaptığı bir video kaydetti.

Charles Hoskinson, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Bitcoin’in kripto para birimi olarak ayakta kalabilmesi için Cardano’nun geliştirdiği Ofelimodus protokolünün yardımcı olabileceğine inanıyor.

Ofelimous‘un amacı iş kanıtı zincirleri tarafından kullanılan enerji miktarını minimuma indirmektir. Bu protokol, yakın zamanda tanıtılan, güvenli olduğu kanıtlanan, yararlı bir çalışma kanıtı protokolüdür.

Ancak bu, onu benimseyen blockcahini daha az güvenli hale getirebilir, çünkü bir saldırgan sistemi kolay sorunları çözmek için kullanabilir ve böylece madencilerin aynı kaynaklarla oluşturacağı daha fazla blok oluşturabilir. Buna karşın Cardano, Ofelimous’un bu ikilemi kolayca çözebileceğini garanti ediyor.

Hoskinson, Bitcoin madencilerinin karbon ayak izini en aza indirmek için bu PoUW protokolüne geçmelerini tavsiye ediyor.Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner