Yükleniyor...

Ethereum Classic, Merge Öncesi Hashrate’inde Artış Yaşıyor

Ethereum'un Merge'ü yaklaşırken madencilerin bir kısmı operasyonlarına devam etmek için Ethereum Classic'i tercih etti.

Ethereum Classic Merge Oncesi Hashrateinde Artis Yasiyor

Ethereum’un Merge’ü yaklaşırken madencilerin bir kısmı operasyonlarına devam etmek için Ethereum Classic’i tercih etti.

Madencilerin ETC’yi tercih etmesi beraberinde ETC’nin hash oranında da bir yükseliş yaşanmasına yol açtı.

Ethereum Classic’in Hashrate’inde Yükseliş Gerçekleşti

Ethereum Merge’ünün yaklaşmasıyla beraber ETH madencilerinin bir bölümü operasyonlarını ETC’ye taşıdı. Buna bağlı olarak da ETC’nin hashrate’inde son 3 ayda çok ciddi bir şekilde yükseliş gösterdi. Binance’in de yakın tarihli bir duyurusu ETC madenciliğini destekler nitelikteydi.

Duyuruda Binance, madencilik ücreti olmayacağı bildirilen yeni bir ETC madencilik havuzu açma planını açıkladı. Duyuru şartlarından biri ise Binance’in ilgili promosyonları değiştirme hakkının olmasıydı. Bu, gelecekte madencilik ücretlerinin havuza getirebileceğini gösteriyor.

ETC MINING HASH RATE
ETC Madenciliği Hashrate’i Kaynak:CoinWarz

ETH madenciliğini sonlandıran birçok madenci, Binance’in ETC madencilik havuzunu mevcut diğer seçeneklerden daha çekici bulabilir. Yine de duyuru, ETC’nin ETH’nin Proof Of Stake’e geçecek olmasından elde ettiği en büyük avantaj olduğunun altını çiziyor.

ETC’nin Proof Of Work hash oranı son üç ayda 17.742 TH/S’den 43 TH/S’nin üzerine çıktı. Bu durum, ETH Proof of Work madenciliğinden ETC’ye geçiş yapan madencilere bağlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner