Yükleniyor...

Argo Blockchain’in Kripto Madenciliği Marjı Azaldı

Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, yükselen doğalgaz fiyatlarının tesisindeki enerji maliyetini artırması nedeniyle marjının düştüğünü söyledi.

Argo Blockchainin Kripto Madenciligi Marji Azaldi

Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, yükselen doğalgaz fiyatlarının tesisindeki enerji maliyetini artırması nedeniyle marjının düştüğünü söyledi.

Dünya genelinde enerji kullanım politikaları, artan fiyatlar ve kripto piyasasındaki düşüş direkt olarak kripto madenciliğine yansıyor. Yansıma da şirketlerin marjlarının düşmesine neden oluyor. Kripto madenciliği marjlarında düşüş yaşayan firmalardan birisi de Argo Blockchain oldu.

Doğalgaz Fiyatları Argo Blockchain’e Marj Düşüşü Olarak Yansıdı

Argo Blockchainin Kripto Madenciligi Marji Azaldi 1

Argo Blockchain tarafından yapılan açıklamada, şirketin, yükselen doğalgaz fiyatlarının Teksas’taki Helios tesisinde enerji maliyetini artırması nedeniyle madencilik marjının Ağustos ayında yüzde 20’ye düştüğü belirtildi.

Spot piyasadan satın alınan elektriği kullanan tesisteki yüksek enerji maliyetleri, şirketin bu yılki karlılığını azalttı. Ocak ayında yüzde 74’e kadar yükselen marj, Temmuz’da yüzde 37’ye geriledi. Şirket, enerji piyasalarındaki oynaklığa maruz kalmayı azaltmak için uzun vadeli, sabit fiyatlı bir elektrik satın alma anlaşması sağlamaya çalışıyor.

Açıklamaya göre, Argo ayrıca 10.000 teçhizata güç sağlayacak 32 megawatt’a kadar madencilik makinesine ev sahipliği yapmak için bir anlaşma imzaladı. Londra merkezli şirket, bu makinelerle Bitcoin madenciliğinden net karın dörtte birini alacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner