Yükleniyor...

DBS Bank, The Sandbox ile Metaverse’e Adım Atıyor

Singapur merkezli DBS Bank, metaverse tabanlı yeni hizmetler sağlamak için The Sandbox ile ortaklık kurdu.

DBS Bank The Sandbox ile Metaversee Adim Atiyor

Singapur merkezli DBS Bank, metaverse tabanlı yeni hizmetler sağlamak için The Sandbox ile ortaklık kurdu.

Dijital yapısıyla birçok alanda faaliyete ayak uydurabilen metaverse, geçtiğimiz günlerde Renault ve The Sandbox iş birliğiyle otomotiv endüstrisinde yer bulmuştu. Metaverse için yeni bir hamle bankacılık ve finans alanından geldi. DBS Bank, The Sandbox ortaklığıyla metaverse’den arazi satın aldı.

DBS Bank, Metaverse’e The Sandbox ile Giriyor

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankacılık şirketlerinden DBS Bank, metaverse tabanlı yeni hizmetler ortaya çıkarmak için Blockchain tabanlı oyun platformu The Sandbox bile ortaklık kurduğunu duyurdu.

The Sandbox ile iş birliği yapan DBS tarafından yapılan açıklamada, şehir devletinde metaverse’e giren ilk banka oldukları belirtildi.

Konu hakkında konuşan DBS CEO’su Piyush Gupta, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Son on yılda finans dünyasındaki en büyük değişiklikler dijital gelişmelerle şekillendi. Gelecek on yılda, yapay zeka ve Blockchain gibi yeni teknolojilerin yönlendirdiği değişimler, büyük bir potansiyeline sahip. Metaverse teknolojisi, gelişmeye devam ederken, bankaların müşteriler ve topluluklarla etkileşim şeklini de temelden değiştirebilir”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner