Yükleniyor...

Bitcoin 20 Bin Doların Üzerinde! 9 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi CoinGecko verilerine göre yüzde 5,3 yükselerek 1,07 trilyon dolara geldi.

Bitcoin 20 Bin Dolarin Uzerinde 9 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi CoinGecko verilerine göre yüzde 5,3 yükselerek 1,07 trilyon dolara geldi. Kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin‘de kaç dolar? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Cardano‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 7,6’lık ciddi bir yükselişle başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, hacmin artışıyla ciddi bir yükseliş göstererek 20 bin doların üzerine çıktı. Bitcoin’in bu yükselişinden tüm piyasa etkilendi.

btc 4 saatlik 6
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için 20 bin dolar seviyesi oldukça kritik. 20 bin dolara tekrardan tutunması önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek daha da düşüş gösterirse bir sonraki durak 17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 22-23 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 20 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, güne yüzde 5,7’lik yükselişle başladığını görüyoruz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi piyasa hacminin artışından kendi payına düşeni aldı. İlerleyen günlerde Ethereum ağında gerçekleşen yükseltmeyle beraber bu yaşanacak tarihi olayın fiyata olumlu yansımasını bekleyebiliriz. Ethereum, 1500 dolar desteğini kaybetmesinin ardından hızlı bir şekilde toparlanarak desteğini geri aldı ve yükselişle beraber 1700 dolara ulaştı.

eth 4 saatlik 4
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1800 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1600 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Kripto para piyasasının en popüler 8. coini olan Cardano da piyasadaki yükselişten etkilendi ve güne yüzde 4,6 yükselişle başladı. Vasil Hard Fork’u beklenen Cardano, birden fazla kez bu güncellemesini ertelemiş olsa da Cardano kurucusu Charles Hoskinson açıklamaları ile kullanıcılara son durum hakkında bilgi verdi ve yükseltmenin 22 Eylül’de gerçekleşeceği aktarıldı.

ada 4 saatlik 1
Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano’daki kritik bölgeler 0.52 dolar direnci ile 0.5 desteği diyebiliriz. Cardano yazı yazıldığı an itibariyle 0.49 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner